Obserwuj w Google News

Gwiazdy Sylwestra TVP pozwały firmę za jednorożce robiące kupę: "Co zrobisz z tyloma kupami?"

2 min. czytania
23.01.2023 16:08
Zareaguj Reakcja

Zespół Black Eyed Peas zaskarżył firmę zabawkarską, która użyła w reklamie piosenki do złudzenia przypominającą utwór grupy pod tytułem "My Humps". Mowa jednorożcach osadzonych w fekalnym kontekście.

Black Eyed Peas/Aaliyah Rosado/YouTube
fot. Pawel Murzyn/East News

BMG Rights Management - wydawca muzyczny Black Eyed Peas, podjął kroki prawne przeciwko firmie zabawkarskiej w związku z rzekomymi podobieństwami między jednym z kultowych utworów zespołu a piosenką śpiewaną przez robiącego kupę jednorożca.

Black Eyed Peas: plagiat śpiewany przez zabawkę robiącą kupę?

Znowu jest głośno o Black Eyed Peas - amerykańskim zespole, który wystąpił na ostatnim sylwestrze TVP i utarł nosa homofobicznej władzy Prawa i Sprawiedliwości, przywdziewając opaski LGBTQ+ i publicznie odcinając się od partii rządzącej, (która opłaciła występ z pieniędzy podatników, więc przegrała na całym polu).

Redakcja poleca

Jak podaje NME, zespół poprzez wydawcę zaskarżył firmę MGA, znaną między innymi z serii lalek Bratz. Według pozwu w reklamie Poopsie Slime Surprise: Dancing Unicorn, pojawiła się piosenka "My Poops", która do złudzenia przypomina hit grupy z 2005 roku - "My Humps". To jednak nie wszystko. Kawałek można usłyszeć również po naciśnięciu guzika w kształcie serca, który znajduje się na figurkach kałowych jednorożców.

Oglądaj

Pozew punktuje podobieństwa obu piosenek. Według niego zbieżności występują w melodii, tekście i innych elementach utworów. Przedstawiciele BMG stwierdzili również, że piosenkarka wykonująca "My Poops" brzmi "bardzo podobnie" do wokalistki Black Eyed Peas - Fergie.

Rzeczywiście, oprócz melodii, wystarczy, chociażby rzucić okiem na fragmenty tekstu piosenki śpiewanej przez zabawkę.

Moje kupy, moje kupy, moje kupy, moje kupy. Co zrobisz z tyloma kupami, z tyloma kupami? (...) Doprowadzam rodziców do szaleństwa, robię je codziennie.

BMG twierdzi, że linia zabawek Poopsie Slime Surprise zarobiła dla MGA dziesiątki milionów dolarów, a część tego sukcesu zawdzięcza piosence "My Poops", która była wykorzystana do reklamowania produktu. MGA najwyraźniej zignorowało zawiadomienia o zaprzestaniu wykorzystywania własności BMG.

Redakcja poleca

Poopsie Slime Surprise: ile warte są jednorożce robiące kupę?

BMG zwróciło się do sądu o co najmniej 10 milionów dolarów odszkodowania, ale odmówiło komentarza w tej sprawie dziennikarzom. Zabawka Poopsie Slime Surprise jest dostępna również w Polsce. Jej cena wynosi od około 40 do 100 złotych. W pudełku stylizowanym na papier toaletowy oprócz śpiewającej figurki znajdują się również fekalne akcesoria, takie jak pielucha czy nocnik, oraz składniki pozwalające dziecku stworzyć kolorową, pachnącą maź, mającą symulować odchody jednorożca. 

RadioZET.pl/NME