Obserwuj w Google News

„Wiadomości” TVP podsumowały sylwestra. Nawet się nie kryli i wycięli „kontrowersję”

2 min. czytania
02.01.2023 09:42
Zareaguj Reakcja

Wiadomości” TVP ochoczo zachęcały widzów do oglądania transmisji Sylwestra Marzeń z Zakopanego. Po 31 grudnia oczywiście nie mogło zabraknąć podsumowania całej imprezy. Niestety, w przedstawionym reportażu czegoś zabrakło – wycięto „niewygodne” dla stacji słowa z przemówienia członka Black Eyed Peas.

Wiadomości TVP Black Eyed Peas
fot. screen Wiadomości TVP wyd. z dn. 01.01.2023, Pawel Murzyn/East News

„Wiadomości” TVP poinformowały oczywiście, że tegoroczny sylwester pobił rekord oglądalności. Jednak mało brakowało, aby impreza okazała się klapą. Na kilka dni przed fetą Mel C odwołała swój występ w Zakopanem, uświadomiona przez internautów komentarzami na temat wartości, jakie wyznaje (albo i nie) TVP.

Na szczęście udało się namówić Black Eyed Peas na udział w Sylwestrze Marzeń. Stacja miała zapłacić zespołowi aż milion dolarów! Żeby nie było tak kolorowo, muzycy utarli TVP nosa i wyszli na scenę w opaskach z flagą LGBT oraz mówili o miłości i tolerancji. Tomasz Kammel ratował sytuację i tłumaczył przed kamerami, że każdy szczegół ubioru został wcześniej skonsultowany. W „Wiadomościach” słowa zespołu o tolerancji nie przeszły.

Zobacz także:  Black Eyed Peas chcieli zrezygnować z Sylwestra Marzeń. TVP dała ultimatum

Wiadomości” TVP relacjonują Sylwester Marzeń. Wycięli najważniejsze

Danuta Holecka pochwaliła się widzom, że Sylwester Marzeń miał rekordową oglądalność. Przed telewizorami zasiadło aż 8,3 mln Polaków. Podsumowaniu imprezy poświęcono około 10 minut czasu antenowego.

Nie brakowało oczywiście komplementów płynących z ust dziennikarzy TVP, a widzowie mogli obejrzeć krótkie urywki niektórych występów. W „Wiadomościach” nie pominięto „gwiazdy na ostatnią chwilę”, czyli Black Eyed Peas. Co ciekawe, nie wycięto ani nie zablurowano tęczowych opasek LGBT, które muzycy założyli przed wejściem na scenę.

Widzowie „Wiadomości” mogli też zapoznać się z krótkim przemówieniem Will.i.ama z Black Eyed Peas. Piosenkarz gorąco podziękował Polakom za wspieranie obywateli Ukrainy. Dziennikarze TVP byli zachwyceni tymi pochwałami.

Redakcja poleca

Wszystko ładnie, pięknie, ale zabrakło najważniejszego – zanim zespół rozgrzał publikę utworem „Where is the love”, padło kilka słów o LGBT, które „Wiadomości” wycięły. Można było przynajmniej zostawić zdanie o nienawiści...

- Dedykujemy tę piosenkę osobom, które doświadczały nienawiści w ciągu tego roku: wspólnoto żydowska - kochamy Was, Afrykańczycy na całym świecie - kochamy Was. Wspólnoto LGBTQ - kochamy Was – tych słów NIE usłyszeli widzowie Wiadomości TVP.

Gwiazdy zwolnione z TVP
8 Zobacz galerię
fot. Mateusz Grochocki/East News, VIPHOTO/East News, VIPHOTO/East News