Obserwuj w Google News

Gwiazdy Sylwestra Marzeń wbijają szpilę politykom. "Nie jesteśmy Black Eyed PIS"

2 min. czytania
01.01.2023 09:43
Zareaguj Reakcja

Zespół Black Eyed Peas był największą gwiazdą Sylwestra Marzeń w TVP. Amerykanie postanowili wykorzystać antenowy czas, by pokazać, że nie zgadzają się z poglądami głoszonymi przez Telewizję Polską. Prawdziwą burzę wywołali jednak po występie, gdy do sieci trafiło dosadne wideo.

Black Eyed Peas
fot. Artur Barbarowski/East News

Gwiazdy Sylwestra Marzeń wbijają szpilę polskim politykom. Występ zespołu Black Eyed Peas, który w ostatniej chwili zastąpił w sylwestrowym składzie Mel C, wywołał ogromne zamieszanie. Muzycy wystąpili w Telewizji Polskiej z tęczowymi flagami, co nie spodobało się wielu politykom partii rządzącej. Will I Am, lider zespołu, opublikował nagranie, w którym poucza, jak poprawnie wypowiadać nazwę kapeli.

Zobacz także: Blanka Lipińska pokazała zdjęcie z ukochanym. „Dziękuję za miłość”

Black Eyed Peas wbijają szpilę politykom PIS po występie w Telewizji Polskiej

Will I Am z zespołu Black Eyed Peas dosadnie podkreślił, że muzycy nie zgadzają się z poglądami głoszonymi przez Telewizję Polską. Podczas Sylwestra Marzeń zespół postanowił wystąpić z tęczowymi opaskami, by wyrazić solidarność ze społecznością LGBT+.

Redakcja poleca

Po występie Will I Am opublikował wideo, w którym tłumaczył, jak poprawnie wymawiać nazwę zespołu Black Eyed Peas, by ostatniego słowa nie mylić z polską partią rządzącą.

Jesteśmy Black Eyed PEAS, P E A S, nie PiS - można usłyszeć na nagraniu.

Co więcej, lider zespołu Black Eyed Peas podkreślał, że on i inni muzycy są otwarci i tolerancyjni. Dodał, że chciałby inspirować innych do tego, by oni również otworzyli swoje serca i głowy. 

Jak podaje Onet, na reakcję polskich polityków nie trzeba było długo czekać. - Promocja LGBT w TVP2. Wstyd! To nie Sylwester Marzeń lecz Sylwester Wynaturzeń - grzmi Marcin Warchoł.

Telewizja Polska nie odnosi się do całego zamieszania.

Black Eyed Peas: zespół, który wystąpił podczas Sylwestra Marzeń w Dwójce

Zespół Black Eyed Peas został założony w Los Angeles w 1995. W skład zespołu wchodzą: Will.i.am, Taboo i Apl.de.ap. W zespole od 1998 do 2000 występowała Kim Hill, a w latach 2003-2018 Fergie. Są znani z takich przebojów jak "Shut Up", "Where Is The Love?", "Boom Boom Pow" czy "I've Got A Feeling".

Zobacz także: Górniak pogodzi się ze Steczkowską? „Nie gniewam się już”

RadioZET.pl/Onet.pl/Twitter.com

Najgłośniejsze rozstania gwiazd w 2022 roku
8 Zobacz galerię
fot. East News, kolaż radiozet.pl