Obserwuj w Google News

Gwiazda k-popu oskarżona o plagiat. Agencja się tłumaczy

2 min. czytania
10.10.2022 12:12
Zareaguj Reakcja

Lee Chae-yeon została oskarżona o plagiat. Jej projekt płyty ma za bardzo przypominać album innej k-popowej gwiazdy. Agencja artystki zaprzecza.

Lee Chae-yeon
fot. The K-POP/Screen/YouTube

WM Entertainment, południowokoreańska agencja wydała niedawno oficjalne oświadczenie w sprawie plagiatu, którego miała dopuścić się podopieczna firmy Lee Chae-yeon. Przedsiębiorstwo stanowczo zaprzecza jakiejkolwiek kradzieży.

Lee Chae-yeon oskarżona o plagiat. Wytwórnia artystki wyjaśnia

Artystka Lee Chae-yeon wyda wkrótce debiutancki minialbum. Jeszcze przed premierą została oskarżona o kradzież projektu płyty. Grafiki i koncepcja krążka "Hush Rush" miały zostać zaczerpnięte z ostatniego albumu studyjnego SHINee, Keya "Gasoline".

Redakcja poleca

Fani artysty zwrócili uwagę na podobny font w zapowiadanym materiale Lee Chae-yeon, schemat kolorystyczny, motywy wizualne takie jak błyskawice czy księżyce. Obie okładki mają w bliźniaczopodobny sposób zapożyczać klasyczne wzorce znane z horrorów.

K-popowa gwiazda splagiatowała okładkę debiutanckiej płyty?

Jak oświadcza agencja Lee Chae-yeon, WM Entertainment w rozmowie z The Korea Times:

Jesteśmy bardzo smutni i zdenerwowani. "Hush Rush" to minialbum z autorskim, charakterystycznym wizerunkiem i unikalną narracją. Motyw płyty oscyluje wokół postaci wampira, który opuszcza swój stary zamek po 300 latach snu. Próbowaliśmy przedstawić Lee jako wampira młodego pokolenia.

Projektując ten album, wykorzystaliśmy motywy i kolory, które bardzo często są używane do zobrazowania klimatu horroru lub atmosfery Halloween. Jeśli chodzi o font i grafikę z sercem, nasza firma zapłaciła za ich wykorzystanie, ponieważ pasują do atmosfery płyty.

Sesja promocyjna oraz projekt płyty "Hush Rush":

Sesja i projekt płyty "Gasoline":

Lee jest byłą członkinią koreańsko-japońskiej grupy IZ*ONE, utworzonej w ramach reality show "Produce 48". Artystka będzie czwartą osobą, która po zakończeniu kariery w zespole wyda solowy album. "Hush Rush" ukaże się 12 października 2022 roku.

RadioZET.pl/NME