Obserwuj w Google News

Sarah Harding nie dożyje kolejnych świąt? Dramatyczne wyznanie chorej na raka piosenkarki

2 min. czytania
15.03.2021 16:12
Zareaguj Reakcja

Sarah Harding walczy z rakiem piersi. Niestety, wokalistka znana z zespołu Girls Aloud podzieliła się z fanami dramatycznym wyznaniem. Okazuje się, że według jej lekarza 39-latka może nie dożyć kolejnych świąt Bożego Narodzenia. Pojawiły się przerzuty nowotworu.

Sarah Harding
fot. Can Nguyen/REX/EAST NEWS

Sarah Harding poinformowała w sierpniu zeszłego roku, że zmaga się z rakiem piersi. W przypadku wokalistki Girls Aloud choroba jest bardzo poważna – pojawiły się już przerzuty nowotworu.

Do internetu trafiły fragmenty jej książki „Hear Me Out”, w której Harding opisuje swoje zmagania z rakiem. Niestety, 39-letnia piosenkarka wyznała, że przewidywania lekarzy nie są dobre.

Zobacz także:  Tom Parker nie poddaje się i walczy z rakiem mózgu. Żona wokalisty przekazała dobre wieści

Sarah Harding ma raka piersi. Piosenkarka nie dożyje kolejnych świąt?

Sarah Harding walczy z rakiem piersi, który lekarze zdiagnozowali u niej na początku 2020 roku. Pojawiły się jednak przerzuty i nowotwór rozprzestrzenił się na inne części ciała, m.in. na kręgosłup i najprawdopodobniej do mózgu.

Brytyjski dziennik „The Times” opublikował właśnie fragmenty książki i pamiętnika wokalistki Girls Aloud, gdzie opisuje przebieg choroby. Sarah Harding ujawniła, że może nie dożyć kolejnych świąt Bożego Narodzenia.

W grudniu mój lekarz powiedział mi, że nadchodzące święta Bożego Narodzenia będą najprawdopodobniej moimi ostatnimi – wyznała 39-latka i dodała: „Nie chcę jednak znać dokładnych rokowań. Nie wiem, dlaczego ktoś mógłby tego chcieć. Teraz najważniejsze są dla mnie wygoda i życie bez bólu”.

Sarah Harding zdradziła także, że w trakcie leczenia pojawiły się bardzo poważne problemy. Wokalistka omal nie zmarła na sepsę – musiała zostać wprowadzona na dwa tygodnie w stan śpiączki farmakologicznej. Przez jakiś czas była także podłączona do respiratora. Poddała się również mastektomii.

Choć artystka jest świadoma stanu swojego zdrowia, stara się nie załamywać: „Próbuję żyć i staram się cieszyć każdą sekundą mojego życia, bez względu na to, ile będzie ono trwało. Piję jeden lub dwa kieliszki wina, pomaga mi to się zrelaksować. Niektórzy mogą pomyśleć, że to zły pomysł, ale chcę próbować się dobrze bawić. Nie wiem, ile miesięcy mi zostało. Kto wie, może jednak zaskoczę wszystkich”.

Girls Aloud: najsłynniejsze piosenki girlsbandu

Girls Aloud to jeden z najsłynniejszych girlsbandów w historii muzyki. Zespół wydał łącznie pięć albumów, które w samej Wielkiej Brytanii sprzedały się w ponad czterech milionach egzemplarzy. Grupa doczekała się czterech numerów jeden na brytyjskiej liście przebojów i zgarnęła prestiżowe nagrody, w tym Brit Awards.

Do najpopularniejszych piosenek Girls Aloud należą hity „Jump”, „The Promise”, „Something New” czy „Walk This Way”, który nagrały z innym brytyjskim girlsbandem Sugababes.

Zespół zakończył działalność w 2013 roku.

RadioZET.pl/theguardian.com