Obserwuj w Google News

Roksana Węgiel chce jechać na Eurowizję 2021? Jest komentarz wokalistki

Piotr Krajewski
2 min. czytania
09.04.2020 12:23
Zareaguj Reakcja

Roksana Węgiel wygrała Eurowizję Junior 2018. Nic więc dziwnego, że wielu fanów chciałoby zobaczyć młodą wokalistkę również w dorosłym Konkursie Piosenki Eurowizji. Czy Roksana Węgiel chciałaby wystąpić w barwach Polski na Eurowizji 2021? 15-latka odniosła się do tego w nowym wywiadzie.

Roksana Węgiel chce jechać na Eurowizję 2021 jest komentarz wokalistki
fot. Instagram

Roksana Węgiel pojedzie na Eurowizję 2021? Wokalistka skomentowała

Roksana Węgiel reprezentantką Polski na Eurowizji 2021? O występie młodej piosenkarki w słynnym konkursie marzy wielu eurowizyjnych fanów.

W niedawnym wywiadzie dla magazynu Viva Roksana Węgiel odniosła się do ewentualnego udziału w Konkursie Piosenki Eurowizji 2021. W przyszłym roku wokalistka skończy 16 lat, co oznacza, że zgodnie z regulaminem będzie miała prawo startować w dorosłej odsłonie wydarzenia. Okazuje się jednak, iż Roxie nie planuje na razie występu na Eurowizji.

Szczerze mówiąc, na razie tego nie planuję. Wydaje mi się, że mam jeszcze czas, aby konkretnie się nad tym zastanowić. Na pewno nie wystąpię na niej, gdy będę miała 16 lat. Może później. Zobaczymy, jak się życie potoczy — wyznała w rozmowie z Vivą.

Przypomnijmy, że Roksana Węgiel wygrała Eurowizję Junior 2018 z piosenką „Anyone I Want To Be”. Było to pierwsze zwycięstwo w Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Rok później historyczny wyczyn Roxie potwórzyła Viki Gabor, wygrywając Eurowizję Junior 2019 w Gliwicach.

 

Eurowizja 2021: kiedy i gdzie się odbędzie?

Eurowizja 2020 została odwołana z powodu pandemii koronawirusa. Nie ujawniono na ten moment szczegółowych informacji o Eurowizji 2021. Nie wiadomo więc, kiedy i gdzie odbędzie się przyszłoroczny konkurs. W oświadczeniu organizatorzy poinformowali jednak, że będą prowadzić rozmowy z holenderskim nadawcą i władzami Rotterdamu, aby Eurowizja 2021 odbyła się właśnie w tym mieście.

Organizatorzy podjęli decyzję, że w Eurowizji 2021 nie będą mogły wziąć udziału piosenki wybrane na konkurs w 2020 roku. Wiele państw potwierdziło już jednak, że w przyszłym roku wyśle tych samych reprezentantów. Mowa m.in. o Ukrainie, Bułgarii, Hiszpanii czy Holandii.

Nie wiadomo, czy w Konkursie Piosenki Eurowizji 2021 zobaczymy  Alicję Szemplińska, która miała reprezentować Polskę w tym roku z piosenką „Empires”. Telewizja Polska nie podjęła jeszcze decyzji w tej sprawie, ale zwyciężczyni „The Voice of Poland” wyznała, że chciałaby jechać na konkurs w przyszłym roku.

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET

RadioZET.pl/Viva/PK