Obserwuj w Google News

Pol'and'Rock Festival 2022. Poznaliśmy pierwszą zagraniczną gwiazdę imprezy. Kto wystąpi?

Joanna Chojnacka
1 min. czytania
12.04.2022 09:44

Pol'and'Rock Festival 2022 już w sierpniu. Wydarzenie ma nową lokalizację oraz hasło. Poznaliśmy również pierwszą zagraniczną gwiazdę imprezy.

Polandrock Festival
fot. Piotr Zagiell/East News

Pol'and'Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock) to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych, organizowany od 1995 roku. Organizatorem festiwalu jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która tym letnim koncertem chce podziękować wszystkim wolontariuszom i osobom wspierającym jej styczniowe działania w ramach Finału WOŚP.

Pol'and'Rock Festival 2022. Gdzie? Kiedy?

Tegoroczny festiwal, który odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia 2022 roku na lotnisku Czaplinek - Broczyno. Edycja będzie wyjątkowa. Wydarzeniu będzie przyświecało pacyfistyczne przesłanie: WOJNIE NIE!

Redakcja poleca

Organizatorzy imprezy podkreślają, że koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają sponsorzy. Festiwal nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.

10 gwiazd muzyki, które nigdy nie zagrały koncertu w Polsce [GALERIA]

Pol'and'Rock Festival 2022. Kto wystąpi?

Na kilka miesięcy przed rozpoczęciem Najpiękniejszego Festiwalu Świata poznaliśmy pierwszą zagraniczną gwiazdę, która wystąpi na lotnisku Czaplinek-Broczyno. Będzie to zespół Tagada Jones, który miał wystąpić na imprezie już w 2020 roku, jednak plany pokrzyżowała wszystkim pandemia.

Tagada Jones to zespół, który ma na koncie ponad 25 lat bezkompromisowego, hardcorowego grania. Francuscy muzycy zagrali ponad 1800 koncertów w 32 państwach oraz wydali 10 doskonale przyjętych przez publikę albumów studyjnych. To pierwsza kapela, której występ Fundacja WOŚP potwierdza na 28. Pol'and'Rock Festival.