Obserwuj w Google News

Krystian Ochman spotkał się z ukraińską grupą Kalush Orchestra. Nagranie wzrusza

Joanna Chojnacka
1 min. czytania
11.04.2022 14:42
Zareaguj Reakcja

Eurowizja 2022. Krystian Ochman oczarował publiczność w Amsterdamie i Tel Awiwie. Spotkał się też z grupą Kalush Orchestra, reprezentantami Ukrainy w konkursie. 

Krystian Ochman i Kalush Orchestra
fot. TRICOLORS/East News/ Twitter

Eurowizja 2022 odbędzie się już za miesiąc. Uczestnicy konkursu pojawiają się na koncertach, gdzie mogą przekonać do siebie głosujących z innych krajów. Niedawno odbyły się występy w Tel Awiwie oraz Amsterdamie.

Eurowizja 2022. Krystian Ochman spotkał się z grupą Kalush Orchestra

W obu koncertach wziął udział reprezentant Polski na Eurowizji 2022 - Krystian Ochman. Jak podaje eurowizja.org, publiczność była zachwycona talentem wokalisty. Badania przeprowadzone przez portal Wiwibloggs wyraźnie wykazały, że to właśnie Polak podczas obu wydarzeń został wskazany przez słuchaczy jako najlepszy wykonawca.

Redakcja poleca

Koncerty przedeurowizyjne to także okazja do spotkań reprezentantów i możliwość poznania rywali osobiście. Podczas występu na Israel Calling w Tel Awiwie Ochman Ochman poznał członków grupy Kalush Orchestra z Ukrainy.

W sieci pojawiło się nagranie z tego wyjątkowego momentu. Ochman wyraził słowa wsparcia wobec rywali, których kraj od przeszło miesiąca jest pogrążony w wojnie. Muzycy przebili sobie piątki i uściskali się serdecznie, wywołując wzruszenie miejscowych mediów.

Zobacz też:  QUIZ: 10 słynnych przebojów z Eurowizji. Jak dobrze je znasz? 

Gest ze względu na kontekst i sytuację panującą na świecie stał się niezwykle symboliczny.