Obserwuj w Google News

Muzyka Maneskin pomogła w wybudzeniu ze śpiączki nastolatki. Uległa wypadkowi, gdy uciekała z Ukrainy

2 min. czytania
10.05.2022 12:10
Zareaguj Reakcja

Muzyka Maneskin przyczyniła się do wybudzenia nastolatki ze śpiączki. Dziewczyna uległa wypadkowi, kiedy uciekała przed wojną w Ukrainie. 

Maneskin
fot. Invision/Invision/East News

Wojna w Ukrainie trwa już 76 dób. W nocy z 9 na 10 maja wystrzelono w kierunku Odessy siedem pocisków. Wywołane nimi pożary zostały ugaszone, jednak w atakach zginęła jedna osoba, a pięć zostało rannych.

Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO] 

Ofiar wojny po obu stronach przybywa każdego dnia. Na jaw wychodzą również kolejne zbrodnie Rosjan. W mieście Izium odkryto pod gruzami budynku ciała 44 osób.

Muzyka Maneskin pomogła w wybudzeniu ukraińskiej nastolatki ze śpiączki

Wielu Ukraińców pozostało w kraju, gdzie walczy w obronie ojczyzny lub ukrywa się w schronach. Część mieszkańców zaatakowanego przez Putina państwa podjęła trudną decyzję o emigracji.

Również uchodźców w drodze do państw, gdzie liczą na azyl, spotykają tragedie. Wypadkowi uległa między innymi 16-latka, której historie opisuje agencja ANSA.

Redakcja poleca

Uchodźczyni trafiła do turyńskiego szpitala po wypadku samochodowym. Ukrainka uciekała z ojcem przed wojną w Ukrainie, zaraz po jej wybuchu. Niestety mężczyzna nie przeżył, a ona zapadła w śpiączkę.

Dyrektor szpitala w Turynie, Maurizio Beatrici opowiedział, że 16-latka jest ogromną fanką Maneskin. Dziewczyna rozpoczęła wybudzanie po tym, jak wysłuchała rockowej kapeli.

Jest ich wielką fanką, ostatniej nocy podczas słuchania jednej z ich piosenek, musiała wyrazić swoje emocje.

Pierwsza reakcja od przeszło 2 miesięcy to ważny moment, który zwiastuje ogromną poprawę u młodej pacjentki, jednak 16-latka nadal nie funkcjonuje standardowo. Proces wybudzania z tak długiej śpiączki musi trwać. Lekarze zdecydowali, że nadal będą odtwarzać pacjentce muzykę Maneskin. Okazuje się, że dźwięki działają na nią bardzo stymulująco.

Dziewczyna została przewieziona z Lwowa do szpitala CTO w Turynie przez stowarzyszenie MirNow.

RadioZET.pl/ansa.it