Obserwuj w Google News

Okean Elzy zagra w Polsce. Dochód z koncertu pomoże ukraińskim dzieciom [DATA, MIEJSCE, BILETY]

2 min. czytania
10.05.2022 09:26

Okean Elzy zagra charytatywny koncert w Polsce. Dochód z imprezy zostanie wykorzystany na pomoc dzieciom z Ukrainy, które ucierpiały przez wojnę. Sprawdź szczegóły wydarzenia.

Okean Elzy
fot. mat. prasowe

Okean Elzy to jeden z najpopularniejszych i najczęściej nagradzanych ukraińskich zespołów rockowych. Muzyka grupy to ekspresyjna, potężna koncertowa energia, unikalne połączenie prawdziwej słowiańskiej melodyjności z potężną rockową energetyką.

Okean Elzy na charytatywnym koncercie w Polsce. Gdzie? Kiedy?

17 czerwca 2022 na Stadionie Polonii w Warszawie Okean Elzy zagra podczas wielkiego koncertu charytatywnego. Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na rzecz pomocy dzieciom, które ucierpiały podczas wojny, uchodźcom oraz obrońcom Ukrainy.

Lider zespołu, Swiatosław Wakarczuk, to ceniony polityk i aktywista społeczny. 7 marca, podczas rosyjskiej inwazji na Ukrainę, Wakarczuk dołączył do batalionu obrony terytorialnej Obwodu Lwowskiego. Artysta pozostaje w heroicznie broniącej się Ukrainie, dokumentując zniszczenia, relacjonując doniesienia z linii frontu w międzynarodowych mediach oraz służąc potrzebującym jako wolontariusz.

Redakcja poleca

Nie zapomina także o muzyce, śpiewając i podnosząc na duchu żołnierzy oraz uciekającą ludność na ukraińskich dworcach i ulicach. W jednym z nagrań podziękował Polakom za wsparcie okazywane Ukrainie.

Dotychczas, Okean Elzy występował m.in. w Polsce, Niemczech, na Łotwie, w Izraelu, Australii, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii. W 2014 roku, z okazji 20. rocznicy aktywności scenicznej, Okean Elzy wystąpił dla 70 000 fanów na Stadionie Olimpijskim w Kijowie. Od czasu aneksji Krymu przez Rosję w 2014 roku i po rozpoczęciu wojny, formacja przestała koncertować w Rosji.

Zespół zapowiada, że przyjedzie do Polski z:

Z miłością do Ukrainy, z wdzięcznością dla Polski, z bezgraniczną wiarą w obrońców Ukrainy i Zwycięstwo! Slava Ukrainie!

Okean Elzy zagra charytatywny koncert w Polsce. Bilety

Bilety na wydarzenie są dostępne na stronie vpiska.pl, stodola.pl oraz ticketclub.pl.

Ceny biletów:

  • Fan Zone (Golden Circle) - 179 zł
  • Płyta - 99 zł

Dochód ze sprzedanych biletów zostanie przeznaczony między innymi na pomoc dzieciom, które ucierpiały przez wojnę w Ukrainie.