Obserwuj w Google News

Jerzy Połomski choruje i nie pokazywał się publicznie od ponad roku. Jest nowe wideo

Joanna Chojnacka
1 min. czytania
06.04.2022 12:59
Zareaguj Reakcja

Jerzy Połomski pojawił się na nagraniu zamieszczonym w sieci przez Związek Artystów Scen Polskich. Fani nie widzieli artysty od przeszło roku.

Jerzy Połomski
fot. PIOTR ZAJAC/REPORTER

Jerzy Połomski w połowie 2021 roku trafił do Domu Artystów Weteranów Scen Polskich. Stan zdrowia muzyka nie pozwala mu wrócić do samodzielnego mieszkania w Warszawie. Wokalista potrzebuje opieki, którą zapewnia mu pobyt w Skolimowie.

Związek Artystów Scen Polskich prosi o wsparcie

Niedawno media obiegła informacja o coraz poważniejszych problemach Połomskiego ze zdrowiem, pamięcią, poruszaniem się i słuchem. Niektóre z doniesień zdementowała Ryszarda Gozdowska, która w rozmowie z "Pomponikiem" opowiedziała, jak wygląda życie w Skolimowie.

Wykształcenie polskich muzyków. Co robiliby znani artyści, gdyby nie występowali na scenie? [ZDJĘCIA]

Tancerka Teatru Wielkiego i wolontariuszka Domu Artystów Weteranów, która obecnie również mieszka w ośrodku przyznała, że Połomski jest typem samotnika i nie utrzymuje bliskich kontaktów z sąsiadami, jednak wyjaśniła, że ma się całkiem dobrze. Potwierdziła problem ze słuchem i pamięcią oraz fakt, że wokalista nie powinien w swoim stanie mieszkać sam.

Jerzy Połomski na nagraniu Związku Artystów Scen Polskich

Od przeszło roku fani Połomskiego nie widzieli swojego idola, ani nie otrzymali od niego żadnej wiadomości. Zmieniło się to za sprawą krótkiego materiału wideo umieszczonego w sieci przez Związek Artystów Scen Polskich.

Redakcja poleca

Na nagraniu twórcy namawiają do przekazania Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich jednego procenta swojego podatku. W materiale wystąpili aktorzy tacy jak Hanna Śleszyńska, Daniel Olbrychski, Emilia Krakowska oraz Marian Opania.

W krótkim filmie widzimy także 88-letniego Jerzego Połomskiego.

Oglądaj