Obserwuj w Google News

Hit sanah po francusku? Fani twierdzą, że ta wersja brzmi lepiej niż oryginał

2 min. czytania
22.10.2021 15:14
Zareaguj Reakcja

Sanah i jej hit "Szampan" to przebój, który od roku nie schodzi fanom wokaliski z głośników. Jak brzmiałby we francuskiej wersji?

sanah
fot. Artur Szczepanski/REPORTER

Sanah to jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek młodego pokolenia. Artystka jest wykształcona muzycznie, a w czerwcu tego roku uzyskała magisterium w zakresie instrumentalistki na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Zuzanna Jurczak karierę rozpoczęła na YouTubie. Próbowała swoich sił również w licznych programach typu talent show, jednak to właśnie w internecie zdobyła uznanie.

Sanah - "Szampan" po francusku. Lepszy niż oryginał?

W 2020 roku ukazała się debiutancka płyta sanah, która od razu osiągnęła szczyt listy OLiS, a w późniejszym czasie pokryła się poczwórną platyną. Po nieco ponad pół roku od premiery krążka okazało się, że "Królowa dram" jest piątą najlepiej sprzedającą się płytą minionych 12 miesięcy.

Redakcja poleca

Wśród 13 premierowych kompozycji sanah znalazł się utwór "Szampan", który szybko stał się wielkim hitem. Dziś piosenka na oficjalnym kanale artystki na YouTubie osiągnęła niemal 70 milionów wyświetleń.

Zobacz też: 12 znanych artystów, którzy stali się popularni dzięki YouTube 

"Szampan" po francusku hitem TikToka

Jeden ze słuchaczy sanah postanowił nagrać przebój artystki w języku francuskim. Na TikToku pojawiła się ujmująca wersja popularnego kawałka, która zachwyciła wielbicieli piosenkarki.

Artysta Bemy opublikował fragment coveru "Szampana" i spotkał się z bardzo ciepłym odbiorem swojej twórczości. Komentujący uznali nawet, że jego wersja jest lepsza od oryginału. Padły prośby, by twórca nagrał kolejne francuskie covery znanych polskich artystów. Wśród propozycji wymieniono między innymi przeboje Dawida Podsiadły.