Obserwuj w Google News

Hans Zimmer złożył hołd Ukrainie. Wzruszające słowa na koncercie w Krakowie

2 min. czytania
26.04.2022 12:12
Zareaguj Reakcja

Hans Zimmer wystąpił w Krakowie. Podczas koncertu artysta odniósł się do wojny w Ukrainie. Wygłosił wzruszające przemówienie skierowane do tamtejszych żołnierek.

Hans Zimmer
fot. ANGELA WEISS/AFP/East News

Hans Zimmer to jeden z najpopularniejszych kompozytorów muzyki filmowej na świecie. Artysta zdobył dwa Oscary za ścieżkę filmową do "Króla lwa" oraz "Diuny". Ma na koncie także nagrody Grammy za muzykę, którą znamy z "Karmazynowego przepływu" "Króla lwa" oraz "Mrocznego Rycerza".

Hans Zimmer złożył hołd Ukrainie. Wzruszające słowa na koncercie w Krakowie

Artysta przez trzydzieści lat swojej działalności napisał muzykę do przeszło 120 filmów. Kompozytor od dłuższego czasu także koncertuje w towarzystwie chóru i orkiestry. Na jego występach pojawiają się miliony fanów z całego świata.

Redakcja poleca

Ostatni koncert Hansa Zimmera w Polsce odbył się 21 kwietnia w Krakowie. Tauron Arena wypełniła się po brzegi, a plakaty koncertowe ozdobił napis "sold out" upragniony przez każdego grającego na żywo artystę.

Zobacz też:  10 gwiazd muzyki, które nigdy nie zagrały koncertu w Polsce [GALERIA] 

Zdjęcia ukraińskich żołnierek na koncercie Hansa Zimmera w Krakowie

Podczas koncertu Zimmer razem z orkiestrą zaprezentował przekrój swoich muzycznych dokonań. Zagrano muzykę z "Króla lwa", "Gladiatora", "Diuny", "Człowieka ze stali" czy "Mrocznego Rycerza". Nie zabrakło również odniesień do aktualnych wydarzeń.

Jak donosi Onet, Hans Zimmer nawiązał do pandemii koronawirusa. Wyraził radość, że wreszcie mógł wyruszyć w trasę planowaną jeszcze przed wybuchem pandemii.

Oglądaj

Artysta postanowił także oddać hołd walczącym o wolność Ukraińcom. Tuż przed wybrzmieniem melodii znanej z filmu "Wonder Woman 1984" Zimmer wygłosił wzruszającą mowę.

Kompozytor wybrał z publiczności małą dziewczynkę i skierował do niej słowa wsparcia. Powiedział, żeby wyrosła na silną kobietę i nigdy nie traciła wiary w siebie. Kiedy na scenie wybrzmiewały kolejne utwory, na telebimach można było zobaczyć zdjęcia ukraińskich żołnierek wśród barw naszych sąsiadów.

RadioZET.pl/Onet