Obserwuj w Google News

Budka Suflera z Jackiem Kawalcem opublikowała nowy utwór. To komentarz na temat wojny w Ukrainie

Joanna Chojnacka
2 min. czytania
26.04.2022 08:51
Zareaguj Reakcja

Budka Suflera opublikowała nowy utwór z Jackiem Kawalcem na wokalu. To kompozycja "O Tobie myślę w zimną noc", do której muzykę stworzył Romuald Lipko.

Budka Suflera
fot. FOT. PIOTR KRZYZANOWSKI/POLSKA PRESS GRUPA/Polska Press/East New

Wojna w Ukrainie trwa od 24 lutego 2022 roku. Ukraińskie media podały informacje o co najmniej trzech wybuchach w Zaporożu. Ataki trwają także w miejscowości Popasna w obwodzie ługańskim, miasto Kreminna trafiło pod kontrolę wojsk Putina.

Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO]

Oczy całego świata od przeszło dwóch miesięcy są skierowane w stronę Ukrainy. Pojawiają się kolejne inicjatywy mające na celu niesienie pomocy ofiarom inwazji Putina. Tym razem hołd Ukrainie oddała Budka Suflera.

Budka Suflera z nowym utworem "O Tobie myślę w zimną noc"

Zespół od niedawna występuje w nowym składzie. Podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na scenie z legendarną kapelą zadebiutował aktor Jacek Kawalec. Wystąpienie podzieliło fanów Budki. Jedni pokładają w nowym frontmanie spore nadzieje, jednak spora część spisała już zespół na straty.

Redakcja poleca

Jednak to nie zniechęciło Budki Suflera do pracy nad nowym materiałem. Kawalec poinformował na Instagramie, że na kolejnej płycie zespołu usłyszymy nowe, niepublikowane wcześniej utwory napisane jeszcze przez zmarłego Romualda Lipkę.

Budka Suflera złożyła hołd Ukrainie w najnowszym utworze

Na efekty pracy nie musieliśmy długo czekać. W sieci pojawił się klip do najnowszej piosenki Budki Suflera "O Tobie myślę w zimną noc". Na wokalu poza Kawalcem słyszymy też Irenę Michalską.

Oglądaj

Utwór opowiada o strachu przed utratą najbliższych i jest hołdem zespołu dla Ukraińców, którzy zmagają się dzisiaj z horrorem wojny.

Jak czytamy w opisie klipu:

Wojna to niewyobrażalnie okrutna rzecz. Odmienia wszystko i wszystkich. Bezsilna jest tylko wobec miłości. Odmieniła też nasze plany muzyczne.

W teledysku zagrała Iryna Frolova, a statystowały w nim kobiety i dzieci, które uciekły przed wojną i znalazły schronienie w Polsce.

Fundacja Radia ZET prowadzi akcję pomocową dla osób z Ukrainy

Jak poinformował zespół, premiera nowej płyty Budki Suflera została zaplanowana na jesień tego roku.