Obserwuj w Google News

Grzegorz Markowski z gorszym stanem zdrowia. "Całe moje życie to był Perfect"

2 min. czytania
28.04.2021 09:49
Zareaguj Reakcja

Grzegorz Markowski opublikował bardzo szczery wpis w mediach społecznościowych. Muzyk wyznał, że jego stan zdrowia się pogorszył i nie będzie mógł zagrać zaplanowanych koncertów.

Grzegorz Markowski
fot. VIPHOTO/East News

Grzegorz Markowski od 1980 roku był wokalistą grupy Perfect. Muzycy postanowili rozwiązać formację w 2021 roku i pożegnać się z fanami wyjątkową trasą koncertową. Do występów jednak nie dojdzie.

Grzegorz Markowski odwołuje koncerty Perfect

Wokalista grupy za pośrednictwem mediów społecznościowych swojej córki, Patrycji Markowskiej przekazał fanom niepokojące wieści na temat swojego stanu zdrowia. Muzyk uczciwie przyznał, że jest w gorszej formie i nie chce zawieść na scenie swoich wiernych słuchaczy.

Redakcja poleca

Trasa koncertowa "Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść" miała wystartować w połowie lutego 2020 roku. Niestety plany zespołu pokrzyżowała pandemia. Już w 2019 roku Markowski w wywiadach tłumaczył, że decyzja o rozwiązaniu zespołu była konieczna.

Grzegorz Markowski z gorszym stanem zdrowia. Jak się czuje wokalista?

Występy ostatecznie miały się odbyć w nadchodzące lato, jednak ze słów Markowskiego wynika, że imprezy zostaną odwołane.

"Gdy z chłopakami żegnaliśmy się z Wami - obiecaliśmy zagrać serię koncertów kończących nasze wspólne perfectowe granie. I to był super plan. Perspektywa, że robi się coś ostatni raz, jest bardzo kusząca. To było przed pandemią. Przekładamy zaplanowane ponad rok temu koncerty z miesiąca na miesiąc. Przesuwamy, zmieniamy i jednocześnie, co ważne, nie gramy, nie próbujemy razem. A wierzcie bądź nie - to jest bardzo ważne. Bez tego nie da się wyjść i zaszaleć. A to z uwagi m.in. na mój stan zdrowia, który się ostatnio pogorszył" - pisze Markowski.

Lider Perfectu wyznał, że przez lata zespół był całym jego życiem oraz przeprosił, że nie będzie mógł pojawić się na scenie w takiej formie, z jakiej jest znany przez fanów.

"Z ciężkim sercem chcę Was teraz przeprosić, ale nie mogę udawać, że nic się nie zmieniło i że jestem w stanie zagrać z zespołem dla Was tak, jak grałem przez lata. Nie mogę zagrać koncertów, które wiem, że nie będą nawet w połowie takie jak kiedyś. Jest to dla mnie bardzo trudna decyzja. Kłaniam się Wam nisko. Mam nadzieję, że przyjdzie czas, że zrobię to ze sceny…" - dodaje muzyk.

Wpis Markowskiego skomentowali przyjaciele muzyka, którzy bardzo mu kibicują. Wszyscy mają nadzieję, że wokalista wkrótce poczuje się lepiej i pożegna swoją wierną publikę.

"Grzegorz, trzymaj się i nie daj okolicznościom. Zawsze byłeś i będziesz sobą, a teraz przede wszystkim bądź zdrowy" - pisze Krzysztof Cugowski.

"Grzesinku, ZDROWIA, ZDRÓWKA I ZDRÓWEŃKA perfekcyjnie,ze wszystkich sił życzę!!!!" - dodaje Małgorzata Ostrowska.

Grupa Perfect miała odwiedzić ze swoimi koncertami jeszcze Gliwice, Poznań, Wrocław oraz Trójmiasto. Muzycy wydali również pożegnalny utwór "Głos" skomponowany przez Dariusza Kozakiewicza.

Oglądaj

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET