Obserwuj w Google News

Grzegorz Markowski odchodzi z Perfectu. Rozpoczyna karierę solową

Piotr Krajewski
2 min. czytania
21.11.2019 14:05
Zareaguj Reakcja

Grzegorz Markowski odchodzi z zespołu Perfect. Muzyk poinformował oficjalnie o swoim odejściu w rozmowie z Super Expressem. Legenda polskiego rocka nie rezygnuje jednak z muzyki na dobre. Grzegorz Markowski planuje zacząć karierę solową.

Grzegorz Markowski odchodzi z Perfectu rozpoczyna karierę solową
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News

Grzegorz Markowski odchodzi z Perfectu

Grzegorz Markowski odchodzi z zespołu Perfect — informuje Super Express. Słynny wokalista potwierdził w najnowszym wywiadzie, że żegna z się legendarną grupą. Nie oznacza to jednak, że zespół również zniknie ze sceny.

Po prostu odchodzę od zespołu Perfect. Uważam, że muzyka rockowa jest muzyką energii, a nie chcę udawać energetycznego staruszka — wyznał szczerze artysta w rozmowie z Super Expressem.

Grzegorz Markowski nie chce jednak definitywnie żegnać się ze sceną: „Zaczynam karierę solową. Zostawiam Perfect. Zostawiam im nazwę, zostawiam wszystko. Oni mają już jakieś projekty, pomysły. Ja po prostu przestaję funkcjonować w takim tempie”.

Czy to oznacza, że zespół Perfect będzie miał nowego wokalistę? W wywiadzie dla Super Expressu Markowski nie potwierdził tej informacji, ale przyznał ,że może pojawić się nowy wokalista czy nawet kilku nowych.

Może wokalistka — zażartował na koniec 66-letni muzyk.

Perfect i pożegnalna trasa koncertowa. Kiedy i gdzie ostatnie koncerty z Grzegorzem Markowskim?

  • 14 lutego 2020 — Warszawa, COS Torwar
  • 9 maja 2020 — Kraków, Tauron Arena
  • 23 maja 2020 — Gliwice, Arena
  • 19 czerwca 2020 — Gdańsk/Sopot, Ergo Arena

Ostatnie koncerty Perfectu promuje hasło „Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść”. Supportem na trasie koncertowej będzie Natalia Sikora. Bilety można kupić na stronie Abilet.pl.

Perfect został założony w 1977 roku. Dziś zespół jest uznawany za jedną z największych legend polskiego rocka. Grupa wydała łącznie dziewięć albumów studyjnych. Ostatnia płyta „Muzyka” ukazała się w 2016 roku i była zbiorem akustycznie nagranych utworów. Do największych hitów Perfectu należą utwory „Autobiografia”, „Nie płacz Ewka”, „Chcemy być sobą”, „Niepokonani” i „Kołysanka dla nieznajomej”

RadioZET.pl/se.pl/PK