Obserwuj w Google News

Perfect kończy działalność? Jest komentarz menadżerki zespołu

Piotr Krajewski
2 min. czytania
10.10.2019 10:39
Zareaguj Reakcja

Perfect kończy działalność — informuje Super Express. Jeden z najsłynniejszych polskich zespołów w historii pożegna się z fanami podczas nadchodzącej trasy koncertowej „Ostatnie Koncerty Live”. Zostanie ona zorganizowana z okazji 40-lecia Perfectu.

Perfect kończy działalność jest komentarz menadżerki zespołu
fot. Piotr Matusewicz/East News

Perfect kończy działalność? Zespół ogłosił ostatnie koncerty

Perfect kończy działalność? Wszystko na to wskazuje. Słynny polski zespół ogłosił swoją ostatnią trasę koncertową w karierze zatytułowaną „Ostatnie Koncerty Live”, która odbędzie się z okazji 40-lecia formacji. W rozmowie z Super Expressem menadżerka potwierdziła, że Perfect kończy karierę.

Dokładnie, to znaczy, że to ostatnie koncerty. Zespół kończy działalność. Nie mówimy o powodach — powiedziała Agnieszka Jaworska.

Grzegorz Markowski już kilkukrotnie mówił w wywiadach, że planuje zakończyć karierę. Wspominał o tym w trakcie rozmowy z Marcinem Wojciechowskim w programie „ZET na Punkcie Muzyki”.

W lipcu lider Perfectu pojawił się w „Dzień Dobry TVN”, gdzie również mówił o odejściu na emeryturę: „Wydaje mi się, że taki potencjał na życie, na działanie, na prawdę, ten pewien rodzaj energii, który dostajesz od stwórcy, z kosmosu… Myślę, że zasób tej energii mi się kończy. Uczciwość każe mi pomyśleć o tym, że to już jest koniec drogi. Widzę ludzi, którzy przeszli troszeczkę tę barierę i są bez energii. To jest dla mnie smutny widok, szczególnie na scenie, a szczególnie jeszcze rockandrollowej, która się rządzi prawem energii”.

Perfect: kiedy i gdzie ostatnie koncerty live? [DATY, BILETY]

  • 14 lutego 2020 — Warszawa, COS Torwar
  • 9 maja 2020 — Kraków, Tauron Arena
  • 23 maja.2020 — Gliwice, Arena
  • 19 czerwca 2020 — Gdańsk/Sopot, Ergo Arena

Ostatnie koncerty Perfectu promuje hasło „Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść”. Supportem na trasie koncertowej będzie Natalia Sikora. Bilety można kupić na stronie Abilet.pl.

Perfect został założony w 1977 roku. Dziś zespół jest uznawany za jedną z największych legend polskiego rocka. Grupa wydała łącznie dziewięć albumów studyjnych. Ostatnia płyta „Muzyka” ukazała się w 2016 roku i była zbiorem akustycznie nagranych utworów. Do największych hitów Perfectu należą utwory „Autobiografia”, „Nie płacz Ewka”, „Chcemy być sobą”, „Niepokonani” I „Kołysanka dla nieznajomej”.

 

RadioZET.pl/se.pl/PK