Obserwuj w Google News

Eurowizja Junior 2019: tak będzie wyglądać scena w Gliwicach. Zdjęcie projektu [FOTO]

Piotr Krajewski
2 min. czytania
07.10.2019 16:07

Eurowizja Junior 2019 odbędzie się w Polsce. Telewizja Polska opublikowała projekt sceny konkursowej, która pojawi się w Gliwicach. Będzie opierać się m.in. na motywie kolorowych wstążek.

Eurowizja Junior 2019 tak będzie wyglądać scena w Gliwicach zdjęcie projektu foto
fot. CapitalPictures/FaceToFace/REPORTER/East News

Scena Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach. Zdjęcie projektu

Projekt sceny Eurowizji Junior 2019 został opublikowany. Telewizja Polska postanowiła pochwalić się scenografią Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, którą zobaczy publiczność zgromadzona w Arenie Gliwice oraz widzowie z całej Europy. Scena będzie opierała się na zaokrąglonych kształtach i motywie kolorowych wstążek LED.

Autorem projektu sceny Eurowizji Junior 2019 jest Giorgos Stylianou-Matsis, jeden z najbardziej rozpoznawalnych i kreatywnych autorów scenografii scenicznej w Polsce. Na swoim koncie ma projekty stworzone na potrzeby największych festiwali, koncertów i imprez. Był reżyserem m.in. Igrzysk Olimpiady Specjalnej na stadionie Legii Warszawa oraz autorem koncepcji scenariusza otwarcia PGE Narodowego.

Wyjątkowa dekoracja sceny opiera się na jednym, przyciągającym oko elemencie: kolorowej wstążce ze świateł LED. Dzięki temu detalowi scenografia jest pełna przestrzeni, światła i prostoty. Wszystkie elementy aranżacji mają miękkie, krągłe kształty i nawiązują do natury — powietrza i wiatru — mówi projektant.

Eurowizja Junior 2019: kto reprezentuje Polskę i kiedy odbędzie się konkurs? [DATA]

Eurowizja Junior 2019 odbędzie się 24 listopada 2019 roku w Gliwicach. Informacja o wyborze miasta-gospodarza została potwierdzona na oficjalnej konferencji TVP w marcu.

To pierwszy raz, kiedy Polska będzie organizatorem Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Tuż po zwycięstwie Roksany Węgiel, Telewizja Polska zgłosiła swoją kandydaturę na gospodarza kolejnej imprezy. Europejska Unia Nadawców przyjęła aplikację Polski.

„Superhero” Viki Gabor to piosenka, która będzie reprezentować Polskę na Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach.

>> Eurowizja Junior 2019: Polska faworytem? Zagraniczni internauci zachwyceni Viki Gabor

RadioZET.pl/PK