Obserwuj w Google News

Eurowizja Junior 2019: reprezentant Rosji zasłabł i trafił do szpitala. Jest oświadczenie TVP

Piotr Krajewski
1 min. czytania
21.11.2019 11:06
Zareaguj Reakcja

Eurowizja Junior 2019 w Gliwicach już w niedzielę. Reprezentant Rosji zasłabł w trakcie jednej z prób. Denberel Oorzhak został przewieziony do szpitala. Telewizja Polska wydała oświadczenie w tej sprawie.

Eurowizja Junior 2019 reprezentant Rosji zasłabł na próbie i trafił do szpitala jest oświadczenie TVP
fot. Lukasz Kalinowski/East News

Eurowizja Junior 2019: reprezentant Rosji zasłabł na próbie i trafił do szpitala

Denberel Oorzhak, reprezentant Rosji na Eurowizji Junior 2019, zasłabł w trakcie środowej próby technicznej. 13-letni Rosjanin stracił przytomność i został przetransportowany do szpitala, gdzie przeszedł badania.

W środę wieczorem Telewizja Polska wydała oficjalny komunikat w sprawie zasłabnięcia reprezentanta Rosji na Eurowizji Junior 2019.

Na miejscu natychmiast została mu udzielona pomoc medyczna, zapewniona przez organizatorów. Denberel został następnie przewieziony do szpitala na dalsze badania, gdzie pozostanie przez dobę — informuje TVP i dodaje, że obecnie Denberel Oorzhak czuje się dobrze, ale pozostaje pod opieką lekarzy.

Nie ma jednak żadnych informacji, jakoby Rosja miała wycofać się z Eurowizji Junior 2019. Oorzhak nie jest jedynym rosyjskim reprezentantem. 13-latek występuje w duecie z Tatyaną Mezhentsevą.

Eurowizja Junior 2019 w Polsce. Kiedy i gdzie się odbędzie, kto z Polski?

Eurowizja Junior 2019 odbędzie się 24 listopada w Arenie Gliwice. Tuż po zwycięstwie Roksany Węgiel Telewizja Polska zgłosiła swoją kandydaturę na gospodarza kolejnej imprezy. Europejska Unia Nadawców przyjęła aplikację Polski. 

Reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2019 będzie Viki Gabor z piosenką "Superhero".

>>  Viki Gabor - kim jest Wiktoria Gabor, reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2019? [WIEK, INSTAGRAM]

RadioZET.pl/centruminformacji.tvp.pl/PK