Zamknij

Viki Gabor - kim jest Wiktoria Gabor, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019? [WIEK, WZROST, INSTAGRAM]

29.11.2020 15:15
Viki Gabor - kim jest Wiktoria Gabor, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019? [WIEK, WZROST, INSTAGRAM]
fot. mat. prasowe

Kim jest Viki Gabor, ile ma lat, skąd pochodzi? Po wygranej w Szansie na Sukces, a następnie na Eurowizji Junior 2019 wiele osób poszukuje informacji na temat młodej piosenkarki. Poniżej przedstawiamy najważniejsze fakty i wyjaśniamy, kim jest Wiktoria Gabor.

Viki Gabor - kim jest Wiktoria Gabor, zwyciężczyni Eurowizji Junior i jurorka "Szansy na Sukces. Eurowizja Junior 2020"? Wiek, Instagram, skąd pochodzi, gdzie mieszka, jaka jest jej data urodzenia i inne informacje - sprawdzamy wszystko, co chcielibyście wiedzieć o młodej piosenkarce Viki Gabor.

Eurowizja Junior 2020: RELACJA NA ŻYWO i WYNIKI konkursu [29.11]

Eurowizja Junior 2020: goście specjalni. Kto wystąpi i jakie gwiazdy się pojawią?

Kim jest Viki Gabor - WIEK: data urodzenia i rok urodzenia Wiktorii Gabor

Wiktoria Gabor to młoda kompozytorka i piosenkarka, która reprezentowała Polskę na Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach i wygrała tegoroczną edycję konkursu z piosenką "Superhero". Viki Gabor ma 12 lat - urodziła się 24 lipca 2007 roku.

Wiele osób szuka także w sieci informacji na temat wzrostu Viki Gabor - zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019 mierzy około 160 cm. 

Gdzie mieszka Wiktoria Gabor i skąd pochodzi Viki Gabor, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019?

Polscy widzowie mogą kojarzyć Viki Gabor z drugiej edycji "The Voice Kids", gdzie nastolatka podbiła serca jurorów i widzów, zajmując wysokie 2. miejsce. Reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2019 Wiktoria Gabor ma romskie korzenie i pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny. Urodziła się w Niemczech, w Hamburgu. Spędziła dzieciństwo w Polsce, a później zamieszkała w Wielkiej Brytanii. Obecnie Viki Gabor mieszka w Krakowie.

Viki Gabor i jej pierwszy występ w "The Voice Kids". Tak zaczęła się kariera gwiazdy Eurowizji Junior

Viki Gabor na Eurowizji Junior 2019. 8 ciekawostek o reprezentantce Polski

Reprezentantka Polski i zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019 - Viki Gabor [INSTAGRAM]

Wiktoria Gabor ma już na swoim koncie debiutancki singiel. Po ogromnym sukcesie w "The Voice Kids" zaprezentowała swoją pierwszą piosenkę "Time", która zrobiła duże wrażenie na wielu słuchaczach. Oficjalny teledysk do piosenki Viki Gabor obejrzano w serwisie YouTube już ponad 2 miliony razy.

Udział w Eurowizji Junior 2019 i zwycięstwo w konkursie to kolejne wielkie osiągnięcia zdolnej 12-latki. Viki Gabor była szóstym reprezentantem Polski w tym konkursie. To pierwszy raz w historii, kiedy jeden kraj wygrał drugi rok z rzędu.

Eurowizja Junior 2019: Viki Gabor wygrała konkurs. Polska zwycięża drugi rok z rzędu [WYNIKI]

Eurowizja Junior 2019 - BILETY: cena oraz kiedy i gdzie kupić bilety na konkurs w Gliwicach?

Autorami utworu "Superhero" Viki Gabor, który zaprezentowała ona na Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach, są Patryk Kumór i Lanberry. Stworzyli oni również utwór "Anyone I Want To Be" - to właśnie z tym singlem Roksana Węgiel triumfowała na Eurowizji Junior rok temu, zapewniając Polsce historyczne zwycięstwo.

Eurowizja Junior 2019 - polska piosenka. O czym jest "Superhero" Viki Gabor? [TEKST]

Wiktoria Gabor, czyli Viki Gabor na Instagramie prowadzi swoje konto pod nazwą @vikigaborofficial, gdzie obserwuje ją już ponad 40 tysięcy osób. Młoda artystka w serwisie społecznościowym zamieszcza przede wszystkim informacje związane ze swoją działalnością muzyczną.

Eurowizja Junior 2020 - kiedy i gdzie odbędzie się konkurs piosenki? [DATA, MIEJSCE]

17. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci został rozegrany 24 listopada 2019 w Arenie Gliwice. Organizatorem jest Europejska Unia Nadawców we współpracy z Telewizją Polską.

Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2020 - FINAŁ: kiedy, gdzie oglądać i kto wystąpi?

RadioZET.pl