Obserwuj w Google News

Viki Gabor: 8 ciekawostek o reprezentantce Polski na Eurowizji Junior 2019

Piotr Krajewski
2 min. czytania
24.11.2019 13:11
Zareaguj Reakcja

Viki Gabor reprezentuje Polskę na Eurowizji Junior 2019 z piosenką „Superhero”. 12-letnia wokalistka jest jedną z głównych faworytek do wygrania całego konkursu. Nic więc dziwnego, że wielu internautów szuka interesujących informacji o reprezentantce Polski na Eurowizji Junior 2019. Oto ciekawostki o Viki Gabor, o których mogliście nie wiedzieć.

Viki Gabor ciekawostki o Wiktorii Gabor reprezentantce Polski na Eurowizji Junior 2019
fot. Youtube

Viki Gabor wystąpi na Eurowizji Junior 2019 w barwach Polski. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019 odbędzie się już 24 listopada w Gliwicach. Wiktoria Gabor zaprezentuje na eurowizyjnej scenie polską piosenkę zatytułowaną  „Superhero”.

>>  Eurowizja Junior 2019 - TRANSMISJA. Kiedy i gdzie oglądać w TV i online?

Viki Gabor: ciekawostki o Wiktorii Gabor, reprezentantce Polski na Eurowizji Junior 2019

Viki Gabor wcale nie urodziła się w Polsce. Reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2019 przyszła na świat w Niemczech w 2007 roku.

Młoda artystka jest pochodzenia romskiego i pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny. Mama i tata Viki Gabor mieli nawet swój własny zespół. Wykonywali tradycyjną muzykę cygańską.

>>  Eurowizja Junior 2019 w Gliwicach: finał konkursu w niedzielę [RELACJA NA ŻYWO]

Muzyczna kariera Viki Gabor rozpoczęła się dzięki „The Voice Kids”. Młoda artystka pojawiła się w drugiej edycji i dotarła aż do samego finału programu. W trakcie Przesłuchania w Ciemno dała pamiętny występ z piosenką „Roar” Katy Perry.

Viki Gabor mieszkała przez wiele lat w Wielkiej Brytanii, gdzie chodziła do szkoły. Nic więc dziwnego, że dziś nastolatka świetnie posługuje się językiem angielskim.

Wiktoria ma starszą siostrę, która bardzo ją wspiera w karierze muzycznej. Rodzeństwo razem tworzy i komponuje utwory.

Viki Gabor ma już za sobą pierwsze zagraniczne koncerty. Na przełomie października i listopada reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2019 była supportem na koncertach zespołu Bars and Melody w Wielkiej Brytanii. 12-latka wystąpiła m.in. w Londynie, Manchesterze i Birmingham.

Młoda artystka niejednokrotnie wspominała, że jej wielką idolką jest Ariana Grande. Jednym z największych marzeń Viki Gabor jest nagranie utworu ze słynną amerykańską gwiazdą.

Polska piosenka na Eurowizję Junior 2019, czyli „Superhero” Viki Gabor opowiada o ekologii. Jak przyznała wokalista w wywiadzie dla Onetu, bardzo zależy jej na naszej planecie i chce zwrócić uwagę młodych ludzi na dzisiejsze problemy ekologiczne.

RadioZET.pl/PK