Obserwuj w Google News

Krystian Ochman awansował do finału Eurowizji 2022. Znamy wyniki drugiego półfinału

2 min. czytania
12.05.2022 23:12

Krystian Ochman awansował do finału Eurowizji 2022. Reprezentant Polski znalazł się w dziesiątce najlepszych uczestników drugiego półfinału, który odbył się w czwartek. Polak zachwycił widzów i jurorów swoim emocjonalnym występem z piosenką "River".

Krystian Ochman Eurowizja 2022
fot. EBU / Andres Putting

Krystian Ochman awansował do finału Eurowizji 2022. Polak dał niesamowity występ w drugim półfinale konkursu i znalazł się w gronie finalistów. Które państwa awansowały do finału? Poniżej prezentujemy wyniki drugiego półfinału Eurowizji 2022, który odbył się w czwartek w Turynie.

Zobacz:  Eurowizja 2022: finał z Polską. RELACJA na żywo i WYNIKI live [SOBOTA, 14.05]

Redakcja poleca

Krystian Ochman awansował do finału Eurowizji 2022

Krystian Ochman w finale Eurowizji 2022. Reprezentant Polski zaprezentował w drugim półfinale piosenkę "River", która zachwyciła Europę. Polak dał także niesamowity popis wokalny, będąc jednym z najlepiej śpiewających uczestników tegorocznej edycji.

Bardzo emocjonalny występ Polski na Eurowizji 2022 jest utrzymany w mrocznym klimacie, potęgowanym przez ciemne kolory, efektowną grę świateł i dynamiczną pracę kamer. Na wizualizacjach pojawiają się m.in. las i twarz polskiego reprezentanta. Krystian Ochman jest ubrany w elegancki czarny garnitur z granatowymi skrawkami po bokach marynarki. Pojawiają się również cztery tancerki zasłoniętymi twarzami i ciemnymi strojami, które przypominają demony i tajemnicze zjawy. Pod koniec występu postacie "atakują" Ochmana, celowo go popychając i szturchając.

Warto dodać, że Krystian Ochman jest pierwszym reprezentantem Polski od pięciu lat, który zdołał awansować do finału Eurowizji. Ostatni raz cieszyliśmy się z awansu w 2017 roku, kiedy do kolejnego etapu przeszła Kasia Moś. W kolejnych latach ta sztuka nie udała się Gromee’emu, Tulii i Rafałowi Brzozowskiemu.

Eurowizja 2022: WYNIKI drugiego półfinału. Kto awansował do finału? [PAŃSTWA]

Poniżej prezentujemy wyniki drugiego półfinału Eurowizji 2022. Oto państwa, które awansowały w czwartek do finału konkursu w Turynie:

  • Belgia
  • Czechy
  • Azerbejdżan
  • POLSKA
  • Finlandia
  • Estonia
  • Australia
  • Szwecja
  • Rumunia
  • Serbia

Z konkursem pożegnali się w czwartek: Izrael, Gruzja, Malta, San Marino, Cypr, Irlandia, Macedonia Północna i Czarnogóra.

We wtorek do finału awansowały także: Szwajcaria, Armenia, Islandia, Litwa, Portugalia, Norwegia, Grecja, Ukraina, Mołdawia i Holandia.

Szczegółowe wyniki z dokładną liczbą zdobytych punktów i zajętymi miejscami w półfinale zostaną przedstawione przez organizatorów tuż po finale Eurowizji 2022.

Redakcja poleca

Finał Eurowizji 2022: kiedy się odbędzie?

Finał Eurowizji 2022 odbędzie się w sobotę, 14 maja w Turynie. W finałowym koncercie wystąpią 25 państwa, w tym Polska.

Kolejność występów finału Eurowizji 2022 nie jest jeszcze znana.

Eurowizja Polska Ich Troje Edyta Górniak Michał Szpak
6 Zobacz galerię
fot. Youtube screen / Eurovision 2003, e-gorniak.com Edyta Górniak, Eurovision Song Contest