Obserwuj w Google News

Eurowizja 2022: Sierocki i Sikora zakpili z Andrzeja Piasecznego "Wyszło, jak wyszło"

2 min. czytania
21.02.2022 12:37
Zareaguj Reakcja

Eurowizja 2022. Marek Sierocki i Aleksander Sikora zadrwili podczas polskich preselekcji z Andrzeja Piasecznego. Wspominali jego występ na Eurowizji w Kopenhadze.

Andrzej Piaseczny
fot. TRICOLORS/East News

Eurowizja 2022 może okazać się dla Polski wyjątkowo szczęśliwa. Krajowe preselekcje do konkursu wygrał Krystian Ochman zachwalany przez polskich i zagranicznych słuchaczy. Na utwór "River" stawiają też bukmacherzy, który za sprawą hitu umieścili Polskę na szczycie kandydatów do tegorocznego zwycięstwa w rywalizacji.

Eurowizja 2022: Sierocki i Sikora kpią z Andrzeja Piasecznego

Polskim eliminacjom do Eurowizji 2022 towarzyszył koncert "Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję". Występy artystów ubiegających się o udział w prestiżowym konkursie przeplatały się z wykonaniami tych, którzy udział w Eurowizji mają już za sobą.

Redakcja poleca

Na antenie TVP wspominano minione lata oraz walkę polskich artystów o wygraną w konkursie, która do tej pory jeszcze nigdy nie nastąpiła. Dyskusja toczyła się wokół Edyty Górniak, której udało się zająć na Eurowizji drugie miejsce czy Ich Troje, zespołu, który zajął siódmą pozycję w stawce.

Eurowizja Junior to nie tylko Roxie i Viki. Kto reprezentował nas w przeszłości? [ZDJĘCIA]

Kąśliwe uwagi o występie Piaska na Eurowizji podczas tegorocznych preselekcji

Wspomniano także o występie Andrzeja Piasecznego w Kopenhadze. Jednak uwaga prowadzących nie należała do najmilszych. Piasek wystąpił na Eurowizji z utworem "2 long" w 2001 roku i zajął 20. miejsce. Dał się zapamiętać szczególnie dzięki nietypowemu outfitowi. Muzyk postawił na masywne futro.

Oglądaj

Jak donosi portal Interia, to właśnie do tej stylizacji nawiązali prowadzący koncert w TVP Marek Sierocki i Olek Sikora, którzy nie powstrzymali się od kąśliwej uwagi:

Andrzej Piaseczny był przekonany, że zajmie 1. miejsce na Eurowizji w Kopenhadze. Wyszło, jak wyszło, ale futerko zostało zapamiętane.

Utwór "2 Long" w wersji anglojęzycznej napisał dla Piaska John Porter. Po polsku piosenka nosi tytuł "Z kimś takim", a jej autorem jest Robert Chojnacki.