Obserwuj w Google News

Eurowizja 2020: Diodato z Włoch wystąpił w pustym amfiteatrze. Ten utwór to symbol pandemii

Piotr Krajewski
2 min. czytania
16.05.2020 23:38
Zareaguj Reakcja

Diodato, który miał wystąpić na Eurowizji 2020 w barwach Włoch, zaśpiewał w pustym starożytnym amfiteatrze w Weronie. Jego występ poruszył miliony fanów z całej Europy. Warto dodać, że piosenka „Fai Rumore” stała się jednym z symboli pandemii koronawirusa we Włoszech. Tysiące mieszkańców śpiewało ją na swoich balkonach.

Eurowizja 2020 Diodato z Włoch wystąpił w pustym amfiteatrze piosenka Fai Rumore to symbol pandemii
fot. Twitter screen

Eurowizja 2020: Diodato z Włoch zaśpiewał w starożytnym amfiteatrze w Weronie

Diodato to włoski wokalista, który miał reprezentować Włochy na Eurowizji 2020. Konkurs został jednak odwołany w związku z  pandemią koronawirusa.

Zwycięzca legendarnego festiwalu w San Remo postanowił przygotować wyjątkową niespodziankę dla fanów. Wystąpił ze swoim eurowizyjnym utworem „Fai Rumore” w starożytnym amfiteatrze w Weronie, zbudowanym w I wieku naszej ery. Fragment występu pokazano w trakcie sobotniego koncertu „Światło dla Europy”, który zorganizowano zamiast odwołanego Konkursu Piosenki Eurowizji 2020 w Rotterdamie.

Eurowizja Junior 2020 odbędzie się w Polsce. Wiemy, w jakim mieście

Piosenka „Fai Rumore”, z którą Diodato miał wystąpić na Eurowizji 2020, stała się nie tylko wielkim przebojem, ale także jednym z najważniejszych symboli pandemii koronawirusa we Włoszech. Przez wiele tygodni mieszkańcy wspólnie koncertowali i śpiewali na balkonach, aby wesprzeć się w trudnych chwilach. „Fai Rumore” był jednym z najczęściej śpiewanych przez nich utworów.

Eurowizja 2021 odbędzie się w Holandii

Eurowizja 2021 odbędzie się w Holandii. Organizatorzy oficjalnie potwierdzili, że przyszłoroczny konkurs zostanie zorganizowany w Rotterdamie. Odwołany z powodu koronawirusa Konkurs Piosenki Eurowizji 2020 miał odbyć się właśnie w tym holenderskim mieście. Dokładna data Eurowizji 2021 nie została jeszcze ujawniona.

RadioZET.pl/PK