Obserwuj w Google News

Były mąż Whitney Houston był molestowany przez księdza? Tak tłumaczy uzależnienia i agresję

2 min. czytania
20.05.2022 10:42
Zareaguj Reakcja

Bobby Brown, były mąż Whitney Houston zdradził, że był w dzieciństwie molestowany przez księdza. Wokalista opowiedział, jak wpłynęło to na jego życie.

Bobby Brown i Whitney Houston
fot. AFP/EAST NEWS

Bobby Brown to tak naprawdę Robert Barisford Brown, znany amerykański tancerz i wokalista R&B urodzony w Bostonie. Muzyk był mężem Whitney Houston, z którym wokalistka rozwiodła się po 14 latach małżeństwa. Fani artystki to jemu zarzucali przez lata zły wpływ na piosenkarkę.

Bobby Brown był molestowany przez księdza? Artysta tłumaczy się z problemów

Brown od lat zmaga się z nadużywaniem narkotyków i alkoholu. W jednym z ostatnich wywiadów wyjaśnił, skąd biorą się jego słabości. Okazało się, że przeżył w dzieciństwie traumę.

Redakcja poleca

W rozmowie z "People" z okazji premiery dokumentu "Biography: Bobby Brown" wokalista opowiedział o trudnych przeżyciach, które spotkały go w młodym wieku. Artysta wychowywał się w biednej dzielnicy. Gdy miał 10 lat jego matkę aresztowała policja, a Bobby trafił do kościelnej placówki, gdzie skierowali go pracownicy socjalni.

Bobby Brown opowiedział w wywiadzie o swojej traumie: "Ksiądz próbował mnie dotykać"

53-letni dzisiaj artysta nie wspomina miejsca dobrze. Twierdzi, że to nie była odpowiednia placówka dla dzieci, ze względu na zachowanie jednego z tamtejszych księży.

Jak wspomina Brown:

Jeden z księży próbował mnie molestować. Próbował dotykać moich intymnych części ciała. Byłem małym chłopcem, nie wiedziałem, jakie są granice. Po prostu wiedziałem, że nie lubię być tam dotykany.

Artysta podkreślił w rozmowie, jak bardzo tamto wydarzenie wpłynęło na jego dalsze życie i zdrowie. Wyznał, że było mu bardzo trudno zapomnieć o sytuacji.

Niektórych rzeczy nie da się zapomnieć. To naprawdę mnie dręczyło w dzieciństwie. Jako dorosła osoba muszę przyznać, że wydaje mi się, że był to jeden z powodów, dla których sięgnąłem po różne rozwiązania w swoim życiu. Wybierałem narkotyki, alkohol, znęcałem się nad sobą.

Brown jest trzeźwy od 20 lat. Przyznał, że nie miał w planach wracać do tego incydentu, jednak zaznaczył, że rozmawianie o traumie pomogło mu przejść przez trudne chwile.

Jeśli doświadczyłeś/doświadczyłaś przemocy fizycznej/seksualnej i szukasz pomocy, poniżej znajdziesz listę telefonów, pod którymi możesz jej poszukać.

Pomoc dla ofiar przemocy

  • Ogólnopolski Telefon Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” - tel. 800 120 002 -telefon pracuje całodobowo
  • Poradnia Telefoniczna „Niebieskiej Linii” - tel. 22 668 70 00 (poniedziałek – piątek od 12:00 do 18:00)
  • Policyjny Telefon Zaufania ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie - tel. 800 120 226 (poniedziałek-piątek, od 9.30-15.30, połączenie bezpłatne)
  • Całodobowy telefon dla kobiet doświadczających przemocy - tel. 600 070 717 (codziennie / całodobowo)
  • Telefon zaufania – Centrum Praw Kobiet - 22 621 35 37 (czwartki od 12.00 do 18.00 telefoniczny dyżur prawny)
  • Telefon Interwencyjny – Centrum Praw Kobiet - 600 070 717 - całodobowy
  • Telefon zaufania dla osób dotkniętych przemocą seksualną w Kościele- 800 280 900 Telefon wsparcia działa we wtorki w godzinach 19:00-22:00.

RadioZET.pl/People/insider.com