Obserwuj w Google News

Była żona Phila Collinsa oskarżona o krzywoprzysięstwo. W tle walka o 20 milionów dolarów

1 min. czytania
22.09.2022 13:16
Zareaguj Reakcja

Orianne Cevey, była żona Phila Collinsa domagała się od sławnego męża połowy należności za sprzedaną posiadłość. Sąd zarzucił jej kłamstwa.

Orianne Cevey i Phil Collins
fot. CapitalPictures/FaceToFace/REPORTER

Phil Collins w 1999 roku ożenił się z wówczas 25-letnią Orianne Cevey. Para ma dwóch synów, jednak ich związek nie przetrwał próby czasu. Małżeństwo rozwiodło się po 8 latach.

Była żona Phila Collinsa kłamała w sądzie?

W związku z tym, że Collins dorobił się podczas trwania swojej kariery muzycznej sporego majątku, gdy doszło do rozwodu Cevey ponoć otrzymała od męża 48 milionów dolarów, co daje przeszło 230 milionów złotych.

Redakcja poleca

Kwota okazała się dla byłej żony gwiazdora niewystarczająca. Kiedy w 2021 roku Collins sprzedał posiadłość w Miami, kobieta zażądała połowy wartości domu, czyli 20 milionów dolarów.

Orianne Cevey, była żona Phila Collinsa oskarżona o krzywoprzysięstwo

Jak donosi portal Gwiazdy Wirtualna Polska, przed sądem Cevey zeznała, że Collins zobowiązał się przepisać na nią połowę domu, jeśli kobieta do niego wróci i tam zamieszka, co zrobiła w 2015 roku. Jednak jej zdrady zaowocowały wyrzuceniem z posiadłości przez byłego męża i chęcią pozbycia się apartamentu razem z bolesnymi wspomnieniami przez muzyka.

Sąd zarzucił Cevey kłamstwa i krzywoprzysięstwo. Sędzia Alan Fine w orzeczeniu napisał, że kobieta celowo wprowadzała podczas postępowania w błąd i składała fałszywe zeznania pod przysięgą.

Wśród kłamstw Cevey sędzia Fine wymienił, chociażby jej deklaracje o istnieniu pewnych dokumentów finansowych, których nie chciała przedstawić. Dla sędzi oczywiste jest, że dowody, o których mówiła była żona Collinsa, zwyczajnie nie istnieją.

RadioZET.pl/Gwiazdy Wirtualna Polska