Obserwuj w Google News

Twórcy "The Crown" chcą nakręcić film o księciu Andrzeju. Będzie skandal?

2 min. czytania
08.02.2023 13:47
Zareaguj Reakcja

"The Crown" to popularny serial Netflixa, który ze szczegółami przedstawia losy brytyjskiej rodziny królewskiej. Twórcy serialu chcą pójść o krok dalej i nakręcić film o owianym złą sławą księciu Andrzeju. Podano nawet szczegóły.

Książę Andrzej
fot. Daniel Leal/AFP/East News

Twórcy "The Crown" chcą nakręcić film o księciu Andrzeju. Brytyjska rodzina królewska nie ma ostatnio łatwego czasu. Najpierw skandal wywołał książę Harry, który w książce "Spare" nie oszczędził swoich najbliższych, teraz twórcy filmowi chcą się bliżej przyjrzeć księciu Andrzejowi, który jest czarną owcą rodziny.

Zobacz także: Współdzielenie konta na Netflix jednak zostaje? Platforma mówiła o nich przez pomyłkę

Twórcy "The Crown" chcą nakręcić film o księciu Andrzeju. Będzie skandal?

Książę Andrzej to trzecie dziecko królowej Elżbiety II i księcia Filipa. Twórcy serialu "The Crown" zamierzają stworzyć film, który opowie o pamiętnym wywiadzie w "Newsnight" w programie BBC, gdy Andrzej próbował bronić się przed zarzutami o znajomość z pedofilem Jeffreyem Epsteinem. Książę Andrzej nie cieszy się dobrą opinią i sympatią poddanych, dlatego brytyjska monarchia postanowiła odsunąć go od wszystkich oficjalnych obowiązków. 

Redakcja poleca

Jak podaje portal film.interia.pl, produkcja ma tytuł "Scoop", a jedną z wielkich gwiazd produkcji jest Gillian Anderson, znana z takich produkcji jak "Archiwum X", "Sex Education" czy właśnie "The Crown", gdzie wcieliła się w Margaret Thatcher. Anderson ma zagrać byłą prezenterkę stacji BBC Emily Maitlis.

Wiadomo również, że w księcia Andrzeja wcieli się Rufus Sewell ("Iluzjonista"). W obsadzie znajdą się też: Billie Piper i Keeley Hawes. Reżyserem jest Philip Martin, jeden z twórców "The Crown".

Kiedy odbył się wywiad księcia Andrzeja w BBC?

Wywiad, który zainspirował twórców "The Crown" do stworzenia filmu o księciu Andrzeju odbył się w 2019 roku. Potomek królowej Elżbiety miał zamiar odnieść się do oskarżeń o znajomość z Jeffreyem Epsteinem oraz oczyścić się z zarzutów o napad na tle seksualnym. Książę nie okazał skruchy i wstydu, a jego postawa została skrytykowana przez Brytyjczyków. 

To wydarzenie sprawiło, że książę Andrzej został pozbawiony królewskich przywilejów i tytułu Jego Książęcej Mości. Nie może też pokazywać się z rodziną królewską podczas oficjalnych wydarzeń. Wyjątkiem był pogrzeb jego matki, królowej Elżbiety II.

Data premiery filmu "Scoop" nie jest jeszcze znana.

Zobacz także: Netflix z nowościami na luty 2023. Lista premier filmów i seriali

RadioZET.pl/film.interia.pl

Najlepsze filmy 2022 roku – wybór redakcji kulturalnej RadioZET.pl [ZDJĘCIA]
10 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe dystrybutorów