Obserwuj w Google News

Quiz. Jesteś fanem „Władcy Pierścieni”? Jeśli odpowiesz na 5. pytanie, nie trafisz do Mordoru

2 min. czytania
14.11.2023 14:08
Zareaguj Reakcja

„Władca Pierścieni” to kultowa trylogia Petera Jacksona, zrealizowana na podstawie powieści J.R.R. Tolkiena. Mimo że od premiery filmów minęły już dwie dekady, produkcje wciąż cieszą się ogromną popularnością. Pamiętacie losy hobbita Froda i drużyny pierścienia? Wiecie jak zakończyła się bitwa pod Minas Tirith? Sprawdźcie się w naszym quizie! Uwaga: pytania nie należą do najłatwiejszych.

"Władca Pierścieni"
  • 10 pytań Rozpocznij quiz
fot. Materiały prasowe

Świat stworzony przez brytyjskiego pisarza J.R.R. Tolkiena od lat inspiruje twórców filmowych. Zimą pojawiła się informacja, że już niebawem rozpoczną się prace nad kolejnymi produkcjami z tego uniwersum. Studio Warner Bros. razem z New Line Cinema stworzą nowe filmy, których akcja będzie miała miejsce w trakcie Trzeciej Ery Śródziemia.

Redakcja poleca

Quiz. Jak dobrze znasz „Władcę pierścieni”?

Zanim jednak poznamy szczegóły dotyczące ekranowych nowości, wracamy pamięcią do kultowych już produkcji Petera Jacksona. Nowozelandzki reżyser zrealizował wszystkie trzy części prozy Tolkiena, opowiadającej o losach Froda i jego towarzyszy. Hobbici, ludzie, elfowie, krasnoludy i czarodziej połączyli siły, by zniszczyć najpotężniejszy z Pierścieni Władzy i tym samym pokonać Saurona, pana Mordoru.

W 2001 roku na ekrany wszedł film „ Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia”, rok później „Władca Pierścieni: Dwie wieże”, a całość domknęła w grudniu 2003 roku trzecia odsłona – „Władca Pierścieni: Powrót króla”.

Jeśli uważacie się za fanów kultowej trylogii, ten quiz na pewno wam się spodoba. Zapraszamy do zabawy! Na śmiałków czeka 10 trudnych pytań.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap
"Przeklęte" filmy. Mroczne historie znanych produkcji
4 Zobacz galerię
fot. Youtube: BestMovieClips - The Exorcist (1973) Priest scene part 2

logo Tu się dzieje