Obserwuj w Google News

Quiz. Jak dobrze znasz film "Akademia pana Kleksa"? Złoty pieg dla ciebie, jeśli trafisz w 7. pytaniu

2 min. czytania
17.11.2023 16:23
Zareaguj Reakcja

"Akademia pana Kleksa" dla wielu z nas była ulubionym filmem z czasów dzieciństwa. Na pewno oglądałeś go nieraz, potrafisz zanucić wszystkie piosenki i bałeś się podczas słynnej sceny z pochodem wilków. Jeśli tak, to witaj w naszej bajce! Ten quiz sprawdzi, jak dobrze znasz przygody Ambrożego Kleksa, Adasia Niezgódki i innych bohaterów kultowej ekranizacji powieści Jana Brzechwy. 

Quiz z filmu "Akademia pana Kleksa"
  • 16 pytań Rozpocznij quiz
fot. YouTube/film "Akademia Pana Kleksa" (screen)

Minęło 40 lat od premiery filmu "Akademia pana Kleksa" w reżyserii Krzysztofa Gradowskiego. Ekranizacja szybko podbiła serca widzów i stała się kasowym hitem. Obie części obejrzało w sumie 11,8 mln widzów. W roli tytułowej wystąpił niezapomniany Piotr Fronczewski, a Adasia Niezgódkę zagrał 11-letni wówczas Sławomir Wronka, który dziś jest naukowcem i nawet wygląda podobnie do pana Kleksa

Redakcja poleca

Quiz z filmu "Akademia pana Kleksa". Powstała nowa wersja z Tomaszem Kotem

Ogromną popularnością cieszyły się piosenki z "Akademii pana Kleksa" skomponowane przez Andrzeja Korzyńskiego do wierszy Jana Brzechwy. "Na wyspach Bergamutach", "Witajcie w naszej bajce", "Dzik", "Kwoka", "Kaczka dziwaczka" to tylko kilka z utwór, które znamy z filmu. 

5 stycznia 2024 roku do kin trafi nowa "Akademia pana Kleksa". Tym razem zamiast Piotr Fronczewskiego w głównego bohatera wcieli się Tomasz Kot, ale dla dawnej gwiazdy też znalazła się rola. Piotr Fronczewski pojawi się na ekranie jako doktor. Co więcej, wśród wychowanków szalonego profesora nie będzie już samych chłopców. W akademii zamiast Adasia pojawi się Ada Niezgódka. Zagra ją znana m.in. z "Planety singli" Antonina Litwiniak. Za reżyserię odpowiada Maciej Kawulski ("Jak pokochałam gangstera"). Film promuje piosenka "Jestem twoją bajką" w wykonaniu Sanah, która jest nową wersją "Pożegnania z bajką" śpiewanego przez Zdzisławę Sośnicką w pierwszej ekranizacji "Akademii pana Kleksa" z 1983 roku. 

Nie przegap
„Klan” skończył już 26 lat. Tak zmieniły się największe gwiazdy serialu
12 Zobacz galerię
fot. Klan TVP Screen YouTube

logo Tu się dzieje