Obserwuj w Google News

To będzie hit? Polskie gwiazdy śpiewają piosenkę promującą nową „Akademię Pana Kleksa”

3 min. czytania
17.11.2023 15:57

Premiera pierwszej części odświeżonej trylogii „Akademia Pana Kleksa” zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji polscy artyści - IGO, Kaśka Sochacka, Mrozu, Artur Rojek, Brodka, Ralph Kaminski, Bedoes 2115 i Sokół - połączyli siły i przygotowali kolejny singiel promujący produkcję. Oto „Całkiem Nowa Bajka”.

"Akademia Pana Kleksa" - polskie gwiazdy w nowym singlu promującym film.
fot. KayaxTV/Youtube (screen z teledysku)

Akademia Pana Kleksa Jana Brzechwy to jedna z najbardziej kultowych pozycji w polskiej literaturze dziecięcej. Książka z lat 40. opisująca edukację w tajemniczym, magicznym przybytku doczekała się również licznych interpretacji kulturowych, wśród których prym wiódł do tej pory film z niezapomnianą rolą Piotra Fronczewskiego, wcielającego się w postać Ambrożego Kleksa.

Na początku 2024 roku w polskich kinach pojawi się odświeżona wersja pobudzającej wyobraźnię opowieści. Widzowie będą mogli obejrzeć pierwszą część trylogii „Akademia Pana Kleksa” od 5 stycznia, ale zainteresowani już teraz mają szansę posłuchać nowego singla w wykonaniu popularnych polskich artystów. To już kolejna piosenka promująca nadchodzącą produkcję.

Redakcja poleca

„Akademia Pana Kleksa” coraz bliżej. W sieci pojawił się singiel „Całkiem Nowa Bajka”

Nowa wersja legendarnego utworu „Witajcie w naszej bajce”, zatytułowana „Całkiem Nowa Bajka”, może zaskoczyć wiele osób. Piosenkę stworzono w ramach rozbudowanej współpracy wielu solowych artystów z grupą Hotel Torino. W singlu i towarzyszącym mu teledysku pojawiają się IGO, Kaśka Sochacka, Mrozu, Artur Rojek, Brodka, Ralph Kaminski, Bedoes 2115 i Sokół.

Realizacja klipu nie obyła się również bez gościa specjalnego – Piotra Fronczewskiego. To wyraźny ukłon osób zaangażowanych w produkcję w stronę obsady pierwotnej, ekranowej wersji sprzed 40 lat.

- Widzę, że biorę udział w czymś pieczołowicie przygotowanym, z dużą wyobraźnią, jakością, z fajnymi gośćmi – mówi zadowolony Artur Rojek. Przytakuje mu IGO, który dołączył do projektu natychmiast po otrzymaniu zaproszenia. - To legendarny film, opowieść, nasze dziedzictwo – twierdzi.

Oglądaj

Zobacz także: Małgorzata Ostrowska ujawnia po latach sekrety z kultowego filmu: "Fronczewski nie pomagał"

Mrozu, Rojek, Brodka i inni. Nowy singiel promujący „Akademię Pana Kleksa”

Muzycy podkreślają również nostalgiczny walor, z którym wiąże się ich udział w piosence „Całkiem Nowa Bajka”. - To jest sentymentalna podróż. Oglądałem wszystkie części Pana Kleksa. Miałem też, co istotne, ścieżkę dźwiękową na winylu, więc tych wszystkich legendarnych już piosenek słuchałem na gramofonie. Jestem też na ścieżce nowego Pana Kleksa. Dla mnie to jest coś świetnego, szczególnie że tutaj zebraliśmy naprawdę znakomitych artystów – wyjaśnia Mrozu.

Zespół odpowiedzialny za stworzenie singla informuje, że wszystkie przychody z dystrybucji utworu „Całkiem Nowa Bajka” zostaną przekazane na rzecz podopiecznych Fundacji One Day, wspierającej dzieci oraz młodzież z domów dziecka i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Zobacz także: "Akademia Pana Kleksa": w nowym filmie pojawi się drastyczna zmiana. O co chodzi? [WIDEO]

sanah i „Akademia Pana Kleksa”. Co wspólnego z produkcją ma wokalistka?

„Całkiem Nowa Bajka” to już drugi singiel promujący nadchodzący film. Pierwszą piosenkę do ścieżki dźwiękowej produkcji wydała sanah. We wrześniu 2023 roku piosenkarka opublikowała na swoim kanale w serwisie YouTube klip wraz z piosenką „Jestem Twoją Bajką”, która zebrała do tej pory ponad 2 miliony wyświetleń.

Źródło: Radio ZET/KayaxTV/materiały prasowe

Nie przegap
Galeria
9 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS