Obserwuj w Google News

Nowy "Pan Kleks": Piotr Fronczewski wystąpi w filmie. Jego rola może rozwścieczyć fanów oryginału

2 min. czytania
09.02.2022 14:18
Zareaguj Reakcja

Piotr Fronczewski wystąpi w nowej wersji "Akademii Pana Kleksa". Nie wcieli się jednak w tytułowego bohatera. Kogo zagra słynny polski aktor?

Akademia Pana Kleksa - Piotr Fronczewski - kadr z filmu
fot. INPLUS/East News

Niebawem na ekranach kin zadebiutuje nowa wersja "Akademii Pana Kleksa". Okazuje się, że w obsadzie filmu nie zabraknie Piotra Fronczewskiego. Aktor nie wcieli się jednak w głównego bohatera.

"Akademia Pana Kleksa": Piotr Fronczewski wystąpi w nowym filmie

Wygląda na to, że amerykańskie trendy filmowców bazujących na nostalgii dotarły również do Polski. Po 40 latach od premiery oryginalnego filmu "Akademii Pana Kleksa", do życia zostanie powołana odświeżona wersja adaptacji słynnej powieści Jana Brzechwy. Za produkcję odpowie Maciej Kawulski, który niedawno ogłosił casting do filmu. 

Redakcja poleca

Kawulski poszukuje obecnie dzieci, które wystąpią jako uczniowie tytułowego nauczyciela. Jak podaje "Super Express", reżyser od dawna ma już w obsadzie jednego aktora. Będzie nim Piotr Fronczewski. Aktor nie wcieli się jednak ponownie w tytułowego bohatera, tylko tak jak podejrzewano, powróci w występie gościnnym. Osoba związana z castingami potwierdziła tę informację.

Owszem, pan Fronczewski wystąpi w filmie, ale nie w roli profesora. Więcej nic nie mogę zdradzić.

Obecnie nie wiadomo więc, w kogo wcieli się Fronczewski. Działanie Kawulskiego z jednej strony może zadowolić fanów oryginału, którzy ponownie zobaczą słynnego aktora w produkcji o Panu Kleksie. Z drugiej strony istnieje szansa, że ta decyzja zdenerwuje fanatyków pierwotnej adaptacji. Dla wielu osób Fronczewski jest uosobieniem Kleksa i inny aktor w tej roli wydaje im się czymś nienaturalnym.

Redakcja poleca

"Akademia Pana Kleksa": kiedy premiera?

Kto zastąpi Fronczewskiego? W sieci krążą informację na temat obsady. Wśród wymienianych aktorów pojawili się między innymi Tomasz Kot, Paweł Deląg, Maciej Musiałowski oraz Rafał Zawierucha. Jeśli produkcja odniesie sukces, istnieje szansa, że doczekamy się całej filmowej serii, opartej na książkach Brzechwy. Obecnie nie zdradzono daty premiery. Na film poczekamy zapewne kilkanaście miesięcy.

RadioZET.pl/Super Express

Polskie filmy i seriale XXI wieku, które stały się międzynarodowymi hitami [GALERIA]