Obserwuj w Google News

Quiz. "Harry Potter i więzień Azkabanu". Jeśli odpowiesz na pytanie 7., dostaniesz list z Hogwartu

Sergiusz Kurczuk
2 min. czytania
13.11.2023 15:31
Zareaguj Reakcja

"Harry Potter" - jedna z najpopularniejszych adaptacji powieści dla dzieci, wciąż przyciąga widzów. Czy pamiętasz detale z 3. części - "Harry Potter i Więzień Azkabanu"? Jeśli odpowiesz poprawnie na pytanie numer 7., możesz nazywać się prawdziwym potteromaniakiem.

Harry Potter i Więzień Azkabanu - Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint - kadr z filmu
  • 10 pytań Rozpocznij quiz
fot. Warner Bros./materiały prasowe

"Harry Potter i więzień Azkabanu" w 2024 roku kończy 20 lat. Dwie dekady to wystarczająco dużo czasu, by poznać fabułę 3. części filmowej serii na pamięć i rozwiązać nasz quiz ze 100% skutecznością.

Quiz "Harry Potter i więzień Azkabanu": znasz odpowiedzi na wszystkie 10 pytań?

Filmy z Danielem Radcliffe'em, Emmą Watson i Rupertem Grintem wciąż cieszą się ogromną popularnością wśród dawnych, ale i nowych widzów. Póki co produkcje kinowe będące adaptacją słynnej serii książek J.K. Rowling, królują. Wszystko może się jednak zmienić, kiedy do życia zostanie powołany serial, zapowiadany przez HBO Max, którego każdy sezon, będzie adaptacją jednej książki i Harrym Potterze.

Redakcja poleca

Na razie potteromaniacy mają jednak do dyspozycji 8 filmów realizowanych w latach 2001-2011. "Harry Potter i Więzień Azkabanu" to trzecia część, w której drastycznie zmienił się klimat. Wszystko za sprawą nowego reżysera -  Alfonso Cuaróna, nadającego serii nieco mroczniejszej atmosfery. Nic dziwnego - w produkcji zadebiutował wilkołak, wielki straszny czarny pies i morderca, który ucieka z więzienia dla czarodziejów.

Jeśli uważacie, że jesteście mądrzy, jak Hermiona, posługująca się zmieniaczem czasu, zapraszamy do wzięcia udziału w naszym quizie.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap
My Little Pony Nowe Pokolenie
7 Zobacz galerię
fot. Materiały prasowe Netflix

logo Tu się dzieje