Obserwuj w Google News

Michael J. Fox, gwiazdor "Powrotu do przyszłości", z honorowym Oscarem za działalność humanitarną

1 min. czytania
21.11.2022 15:09
Zareaguj Reakcja

Michael J. Fox, gwiazda kultowego „Powrotu do przyszłości”, otrzymał właśnie honorowego Oscara za działalność humanitarną i czyny mające na celu ulepszenie metod leczenia choroby Parkinsona. Co powiedział ze sceny?

Michael J. Fox z żoną Tracy Pollan
fot. VALERIE MACON/AFP/East News

Michael J. Fox został nagrodzony honorowym Oscarem. Gwiazdor „Powrotu do przyszłości” otrzymał nagrodę za działalność humanitarną im. Jeana Hersholta od Amerykańskiej Akademii Filmowej podczas 13. gali Governor’s Ball, która odbyła się w miniony weekend w Los Angeles.

Aktor otrzymał owacje na stojąco za to, że w 2000 roku otworzył fundację zajmującą się walką z objawami choroby Parkinsona i badaniem schorzenia. Przez lata udało mu się zebrać ponad miliard dolarów na ten cel. Decyzja ta spowodowana była własną diagnozą choroby, którą Fox usłyszał w 1991 roku. Jak czytamy w materiale portalu NaEkranie.pl, początki działalności fundacji mają stać się tematem filmu dokumentalnego Davisa Guggenheima.

Redakcja poleca

Michael J. Fox – wzruszająca przemowa nagrodzonego Oscarem aktora

Michael J. Fox otrzymał nagrodę z rąk swojego przyjaciela, aktora Woody’ego Harrelsona. Ze sceny rzucał żartami – nie tylko na temat choroby, ale także z bycia sławnym dzięki rolom w kultowych filmach z lat 80. Jego wystąpienie spotkało się z gromkim entuzjazmem widowni, która nie tylko zgotowała mu owację na stojąco, ale także płakała i śmiała się we wszystkich odpowiednich momentach.

Czytaj także:  Penis usunięty z filmu Marvela. Fani nie są pocieszeni

RadioZET.pl/NaEkranie.pl/Reuters/YouTube

Niech to usłyszą
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET