Obserwuj w Google News

Chris Hemsworth robi sobie przerwę. Ekranowy „Thor“ chce zadbać o zdrowie [WIDEO]

2 min. czytania
19.11.2022 19:25
Zareaguj Reakcja

Chris Hemsworth chce zrobić sobie przerwę od aktorstwa i skupić się na zdrowiu i rodzinie. To wynik diagnozy, która sugeruje, że może zachorować na poważną chorobę. Jak mężczyzna może zapobiec chorobie Alzhaimera?

„Bez granic z Chrisem Hemsworthem” - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Disney+

Chris Hemsworth, australijski aktor, najlepiej znany z roli Thora w filmach z Marvel Cinematic Universe, planuje zrobić sobie przerwę od aktorstwa. To wynik diagnozy, wedle której ma większą niż normalni członkowie populacji szansę zachorowania na chorobę Alzhaimera. 

Aktor otrzymał diagnozę podczas kręcenia serialu dokumentalnego Disney+ „Bez granic z Chrisem Hemsworthem”, który od piątku 18 listopada można oglądać na platformie. Aktor podkreślił, że dostał zgodę, aby pominąć ten wątek w produkcji, ale ostatecznie zdecydował się umieścić ten fragment w programie.

– Jeśli to zmotywuje ludzi, by lepiej o siebie zadbać i podjąć działania zapobiegawcze, to fantastycznie. Nie chciałem jednak, by zrobiła się z tego sensacja, skok na empatię w imię podbicia oglądalności – miał powiedzieć w rozmowie z magazynem Vanity Fair w ramach promocji serialu.

Redakcja poleca

Chris Hemsworth robi sobie przerwę ze względu na zdrowie

Jak czytamy w artykule portalu Filmweb.pl mężczyzna dowiedzieł się w programie, że ma podwójny gen APOE4, który odziedziczył po obojgu rodzicach. Badania mówią, że osoby posiadające ten gen, są narażone na większe ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera. Wedle informacji przytoczonych w serialu, na które powoóują się dziennikarze polskiego portalu, statystycznie jedna na cztery osoby ma pojedynczy gen, a tylko 2–3% populacji ma jego podwójną kopię.

Hemsworth początkowo przejął się informacją o zdrowiu, ale potem dostrzegł także pozytywne strony diagnozy.

– Gdybym nie miał tej informacji, nie wprowadziłbym zmian (...). Jestem wdzięczny, że mam cały arsenał narzędzi, dzięki którym mogę się przygotować i zapobiegać rozwojowi choroby.

W dalszej części wywiadu z Vanity Fair aktor podkreślił, że usłyszenie słów z ust lekazy wyzwoliło w nim chęć do wzięcia wolnego.

– (…) Skoro zakończyłem prace nad programem, kończę rzeczy, które już miałem zakontraktowane. Teraz, kiedy skończę wywiady, pojadę do domu i dobrze wypocznę. Pobędę z dziećmi i żoną – wyznał.

Redakcja poleca

„Bez granic z Chrisem Hemsworthem” – zwiastun

Program dokumentalny o życiu Chrisa Hemswortha dostępny jest na platformie streamingowej Disney+. Produkcja reklamowana jest następującym zwiastunem:

Czytaj także:  "Goście" - zwiastun i recenzja jednego z najbardziej przerażających thrillerów ostatnich lat [WIDEO]

RadioZET.pl/Filmweb.pl/Vanity Fair/informacja prasowa Disney+/YouTube

Niech to usłyszą
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET