Obserwuj w Google News

"Goście" - zwiastun i recenzja jednego z najbardziej przerażających thrillerów ostatnich lat [WIDEO]

2 min. czytania
27.09.2022 15:41
Zareaguj Reakcja

„Goście”, czyli dlaczego bycie miłym i uprzejmym nie zawsze popłaca. Duńsko-holenderski thriller jest jednym z najbardziej przerażających filmów ostatnich miesięcy. Oceniamy thriller „Goście” i prezentujemy jego klimatyczny zwiastun. Kiedy premiera?

Goście - kadr z filmu
fot. materiały prasowe M2Films

„Goście” (org. „Gæsterne”) to koprodukcja duńsko-holenderska, która w pełni wykorzystuje potencjał obu krajów. Historia opowiada bowiem właśnie o różnicach kulturowych między tymi dwiema nacjami i pokazuje, dokąd może doprowadzić dobre wychowanie i niechęć do konfrontacji.

Film opowiada o spotkaniu dwóch par na pięknych wakacjach w ciepłych krajach. Między bohaterami nawiązuje się nić porozumienia, dzięki czemu czas spędzony razem na „rajskiej wyspie” upływa w miłej atmosferze. Kiedy więc po kilku miesiącach jedna z par otrzymuje kartkę pocztową, wraz z zaproszeniem do spędzenia razem kolejnych wakacji, bohaterowie wahają się tylko przez chwilę. Decydują się wyjechać. Gdy dojeżdżają na miejsce, nie spodziewają się, jakiego rodzaju atrakcje ich czekają. W domu panuje dziwna, napięta i nieco niezręczna atmosfera, ale bohaterowie są przecież „tylko” gośćmi, nie chcą więc zwracać uwagi gospodarzom. Tak jednak rozpoczyna się spirala wzajemnych zależności, podążania za utartymi konwenansami, a następnie... no właśnie. Tego dowiecie się, oglądając film „Goście”.

Redakcja poleca

„Goście”: zobacz klimatyczny zwiastun 

Film reklamowany jest następującym materiałem promocyjnym:

„Goście” – recenzja

Nasz wysłannik na festiwal Sundance miał już szansę obejrzeć film podczas tegorocznej edycji imprezy. Po seansie chwalił produkcję za pośrednictwem swoim mediów społecznościowych. W mini-recenzji czytamy:

„Ciężki, trzymający w napięciu i przerażający, film „Goście” jest niepokojącą i szokującą opowieścią o tym, dlaczego tak ważne jest ustanawiać granice w relacjach z innymi ludźmi i zawsze mówić to, co się myśli. Film pokazuje, że bycie miłym może doprowadzić nie tylko do niezręcznych sytuacji, co wprost nadużyć i przemocy. Bardzo inteligentny i zniuansowany film, który ogląda się niczym dalekie echo pomysłów „Zwierząt nocy” Toma Forda i „Koko Di Koko Da” Johannesa Nyholma.

„Goście” – twórcy i obsada

Reżyserem i współscenarzystą filmu jest Christian Tafdrup. Skrypt powstał we współpracy z Madsem Tafdrupem. Na ekranie zobaczymy natomiast takich aktorów i aktorki jak: Fedja van Huêt, Sidsel Siem Koch, Karina Smulders, Morten Burian.

„Goście” – kiedy premiera? 

Polska premiera filmu „Goście” przewidziana jest na 11 listopada.

Czytaj także:  Mateusz Damięcki o roli w „Niech to usłyszą”. Ujawnił też niepokojącą historię z życia

RadioZET.pl/informacja prasowa M2Films/Intagram/YouTube

Inni Ludzie - kadr z filmu
12 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Warner Bros.