Obserwuj w Google News

Jake Abraham nie żyje. Zabiła go agresywna choroba

2 min. czytania
02.10.2023 13:11
Zareaguj Reakcja

Zmarł Jake Abraham - brytyjski aktor, znany z takich produkcji, jak "Porachunki" czy "Mecz ostatniej szansy". Miał 56 lat. Co było przyczyną jego śmierci?

Jake Abraham
fot. Syrena EG/materiały prasowe

1 października 2023 roku odszedł Jake Abraham. Był angielskim aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym. Miał tylko 56 lat.

Jake Abraham nie żyje

Jak podaje BBC, przyczyną śmierci Abrahama był nowotwór złośliwy. Na początku 2023 roku u aktora zdiagnozowano raka prostaty. W lipcu poinformował fanów, że otrzymuje opiekę paliatywną. Apelował wówczas, aby nie odkładać badań pod kątem wczesnych oznak raka na później, tylko uczęszczać do lekarza regularnie.

Skomentował swój stan w rozmowie z mediami. - Myślę, że większość mężczyzn przyjmuje postawę "e tam, poradzę sobie" - ostrzegał aktor. - Cóż, teraz jestem w leczeniu paliatywnym, dowiedziałem się o tym bardzo późno i nic nie mogą dla mnie zrobić – tak się stało i teraz pozostaje mi tylko czekać na ostatni dzień - wyznał Abraham.

Jake Abraham urodził się w 1967 roku w Liverpoolu. Karierę aktorską zaczął w latach 80., grając w Everyman Youth Theatre. Przed kamerą zadebiutował w serialu "Help!" z 1986 roku, występując w 12 odcinkach produkcji.

Redakcja poleca

Jake Abraham: najważniejsze osiągnięcia

W dorobku Abrahama znalazły się takie tytuły, jak "Poważne uszkodzenie ciała", "Czerwony karzeł", "Kurator", "Formuła", "Mecz ostatniej szansy", "Dziewica z Liverpoolu", czy "Londyński bulwar". Ostatnią produkcją w której brał udział, był serial "The Responder" z 2022 roku.

Najbardziej znanym filmem, w którym występował Abraham były "Porachunki" - produkcja kryminalno-komediowa w reżyserii  Guya Ritchiego z 1998 roku. Wcielał się w nim w Deana. Łącznie Abraham miał na koncie role w ponad 30 tytułach.

Nie przegap
Kurt Cobain
8 Zobacz galerię
fot. East News