Obserwuj w Google News

"Harry Potter": nowe filmy z nową obsadą? Kto zastąpi kultowe gwiazdy?

2 min. czytania
30.12.2022 14:00
Zareaguj Reakcja

Najnowsze informacje dotyczące "Harry'ego Pottera" sugerują, że szefowie Warner Bros. planują reboot serii, w którym mają pojawić się nowi aktorzy, którzy wcielą się w głównych bohaterów.

Harry Potter i Kamień Filozoficzny - Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint - kadr z filmu
fot. Everett Collection/East News

Niepotwierdzone informacje dotyczące filmowej adaptacji "Harry'ego Pottera" świadczą o odważnych planach Warner Bros. - rebootcie serii. Oznacza to, że najprawdopodobniej w przyszłości zobaczymy nową wersję przygód młodego czarodzieja, w której wystąpią zupełnie nowi aktorzy. 

"Harry Potter": reboot serii w planach Warner Bros.?

"Harry Potter" to seria filmów fantasy, która powstała na podstawie bestsellerowych książek J.K. Rowling. Filmy opowiadają historię tytułowego nastolatka, który odkrywa, że jest czarodziejem i przynależy do magicznego świata. Harry trafia do Hogwartu - szkoły magii i czarodziejstwa, gdzie poznaje swoich przyjaciół Rona Weasley'a i Hermionę Granger oraz nauczycieli, w tym Albusa Dumbledore'a. Razem z nimi bierze udział w wielu przygodach i walce z mrocznymi siłami, które chcą go zniszczyć.

Redakcja poleca

Seria na przestrzeni ponad 20 lat obrosła kultem i wciąż jest doceniania przez fanów na całym świecie. Od jakiegoś czasu krążą jednak informacje o nowej produkcji bazującej na słynnych książkach dla młodzieży. Jak podaje CBR, Valliant Renegade i WDW Pro niezależnie od siebie informują o planowanym rebootcie "Harry'ego Pottera", który obejmuje obsadzenie w rolach ukochanych bohaterów zupełnie nowych młodych gwiazd. Chodzi więc o stworzenie zupełnie nowej adaptacji dzieł Rowling.

Te informacje łączą się bezpośrednio z pojawiającymi się od jakiegoś czasu doniesieniami na temat seriali HBO Max osadzonymi w świecie "Harry'ego Pottera", a także przeniesieniem na duży ekran sztuki teatralnej "Harry Potter i przeklęte dziecko", która jest kontynuacją serii książek. Jeśli ostatnie doniesienia się sprawdzą, Daniel Radcliffe, Emma Watson i Rupert Grint zostaną wkrótce zastąpieni przez innych aktorów. Na razie nie wiadomo jakich. 

Redakcja poleca

"Fantastyczne zwierzęta": co dalej z serią?

W ciągu ostatnich kilku lat świat "Harry'ego Pottera" był poszerzany za pomocą spin-offów "Fantastyczne zwierzęta". Tytuł doczekał się 3 części. Obecnie nie wiadomo, czy planowane wcześniej kolejne sequele dojdą do skutku. Być może wynika to z planów dotyczących zrebootowania całej serii. Fani serii muszą uzbroić się w cierpliwość.

RadioZET.pl/CBR