Obserwuj w Google News

"Leżał twarzą na kupie kokainy". Syn gwiazdora "Harry'ego Pottera" wspomina ojca

2 min. czytania
18.11.2022 17:47
Zareaguj Reakcja

Richard Harris, wcielający się w profesora Dumbledore'a w serii "Harry Potter", lubił korzystać z życia. Syn aktora postanowił opowiedzieć o wybrykach ojca.

Harry Potter i kamień filozoficzny - Richard Harris - kadr z filmu
fot. Warner Bros./materiały prasowe

Zmarły gwiazdor "Harry'ego Pottera" został bohaterem dokumentu "The Ghost of Richard Harris". W produkcji synowie aktora opowiedzieli o nieodpowiedzialnych zachowaniach swojego ojca.

Richard Harris: wybryki gwiazdora "Harry'ego Pottera

Fani serii filmów o młodym czarodzieju wiedzą, że w Albusa Dumbledore'a wcielało się dwóch gwiazdorów. Zanim rolę otrzymał Michael Gambon, dyrektora Hogwartu grał legendarny Richard Harris. Gwiazdor zmarł w 2002 roku w wieku 72 lat. Wystąpił w dwóch częściach serii - "Harry Potter i Kamień filozoficzny" oraz "Harry Potter i Komnata Tajemnic". 

Redakcja poleca

Jak podaje Mirror, synowie zmarłego gwiazdora - aktorzy Jamie i Jared oraz reżyser Damian, ujawnili kontrowersyjne szczegóły dotyczące życia prywatnego Richarda Harrisa. To, że artysta był hedonistą, nie było tajemnicą. Jednak coś, co może wydawać się z boku jak styl życia wolnego ducha, wcale nie musi być zjawiskiem pozytywnym z punktu widzenia rodziny.

Oglądaj

W ramach zapowiedzi "The Ghost of Richard Harris", wykorzystano fragment dokumentu, w którym najmłodszy z braci - Jamie Harris, wspomina obrazową scenę z dzieciństwa.

Wszedłem do jego sypialni i to było jak scena z "Człowieka z blizną". Upuścił funt kokainy na dywan, worek pękł i upadł w to twarzą. Był nieobliczalny.

Jared Harris opowiedział natomiast inną anegdotę dotyczącą jego 70-letniego wówczas ojca. Rzecz działa się w pubie.

Tata uderza faceta znienacka. Udał, że odłożył swojego Guinnessa, a potem zerwał się i powalił typa. Facet leży nieprzytomny na podłodze, a jego dziewczyna skacze wokół, krzycząc: "Zabiłeś mojego chłopaka!".

Harris wylał swoje piwo na powalonego mężczyznę, a kiedy ten zaczynał dochodzić do siebie, aktor zdał sobie sprawę, że w bezpośredniej walce nie ma szans i uciekł z pubu.

Gwiazdor otwarcie mówił o swoim autodestrukcyjnym trybie życia. Zasłynął z cytatu "Kiedy piłem, dosłownie pożerałem alkohol. Kiedy brałem kokę, pożerałem ją. Kiedy oddawałem się moim miłosnym uciechom, pożerałem kobiety". Kiedy po 12 latach małżeństwa rozwiódł się z matką swoich synów - Elizabeth, postanowił uczcić wydarzenie, jeżdżąc po Europie, pijąc, narkotyzując się i uprawiając seks z kobietami.

Redakcja poleca

"The Ghost of Richard Harris": kiedy premiera filmu?

Produkcja zadebiutuje 19 listopada 2022 roku w brytyjskiej stacji Sky. Nie wiadomo, kiedy trafi do Polski. Za dokument odpowiada Adrian Sibley. Poza synami Harrisa w filmie udział wzięli między innymi Russell Crowe, Stephen Rea, Vanessa Redgrave, Dick Cavett
Dick Cavett i Malachy McCourt.

RadioZET.pl/Mirror