Obserwuj w Google News

Austin Butler zszokował wszystkich, odbierając Złotego Globa. Fani nie dają mu spokoju

3 min. czytania
11.01.2023 09:48
Zareaguj Reakcja

Rozdano Złote Globy. Amerykańskie nagody filmowe powędrowały do filmów „Fabelmanowie” Stevena Spielberga i „Duchy Inisherin” Martina McDonagh. Najlepszym aktorem został zaś Austin Butler za rolę w filmie „Elvis”. Jego przemówienie nie spodobało się jednak fanom, którzy negatywnie komentowali wystąpienie mężczyzny na scenie.

Austin Butler skrytykowany
fot. Rich Polk/Associated Press/East News

Austin Butler wygrał Złotego Globa za Najlepszą Rolę Męską w filmie „ Elvis” Baza Luhrmanna. Młody aktor zachwycił przedstawicieli Hollywood Foreign Press Association swoją rolą legendy rock and rolla i pełnym wsiąknięciem w postać "Króla".

Co  ciekawe – z tych samym powodów Austin Butler jest teraz krytykowany przez fanów na całym świecie. Chodzi o głos mężczyzny – Butler, przygotowując się do roli Elvisa Presleya, nauczył się wysławiać w sposób, w jaki robił to gwiazdor. Próby doprowadzenia akcentu do perfekcji trwały tak długo, że teraz trzydziestolatek nie potrafi już mówić w żaden inny sposób. Podczas wywiadów, wydarzeń publicznych czy odbierania nagród, Austin Butler ciągle brzmi jak Elvis Presley, czym nie zaskarbił sobie przychylności fanów.

Redakcja poleca

Austin Butler wyśmiany przez fanów 

Najnowszym przykładem jest przemowa podczas Złotych Globów. Wielu komentujących nie skupia się na tym, co powiedział aktor ze sceny, ale na sposobie, w jaki to zrobił. Komentujący na Twitterze piszą między innymi:

– Austin Butler posuwa się za daleko w tym naśladownictwie Elvisa Presleya.

– Czy duch Elvisa przejął Austina Butlera? Mrugnij dwa razy, jeśli potrzebujesz pomocy.

– Jeśli Austin Butler może mówić głosem Elvisa, to Julia Garner powinna przemówić Anną Delvey.

Najzabawniej wypada jednak jeden z komentarzy, w którym autor dostrzega, że ekranowy głos aktora jest tylko… jego zwykłym tembrem głosu?

– Fałszywy akcent Elvisa jest tylko głosem Austina Butlera, huh.

Sęk w tym, że sam Butler w wywiadach zdradza, że tak długo uczył się tego akcentu i modulacji głosem, że teraz, nawet wiele miesięcy po pracy na planie, nie jest w stanie przestać naśladować tej maniery. W jednym z niedawnych wywiadów zdradził, że mówienie głosem gwiazdora tak weszło mu w krew, że zaczął się zastanawiać, czy jego głos nie brzmi teraz tak naturalnie.

– W tym momencie ciągle pytam ludzi: Czy to ja mówię, bo wydaje mi się, że to mój prawdziwy [głos] – zdradził.

Redakcja poleca

Austin Butler: zobacz przemowę, która tak mierzi fanów 

Nagranie z przemową Butlera stało się hitem sieci, tak wielkie rodzi kontrowersje. Materiał wideo prezentuje się następująco:

Ze sceny aktor, wcielający się w Elvisa Presleya, zdradził:

– Nie mam słów, by wyrazić, co czuję. Po prostu jestem tak wdzięczny w tej chwili. Brad [Pitt], kocham cię. Quentin [Tarantino], wydrukowałem scenariusz „Pulp Fiction”, kiedy miałem 12 lat. Nie mogę uwierzyć, że jestem tu teraz — zaczął swoją przemowę.

W następnej części przemowy zwrócił się bezpośrednio do przedstawicieli klanu Presleyów, dziękując im za otwartość, gotowość i chęć współpracy. Na widowni w hotelu Beverly Hilton w Los Angeles, zasiadły Priscilla Presley wraz z córkami, oraz Lisa Marie Presley. Jak czytamy w materiale portalu Plejada.pl, panie wydawały się wzruszone przemową aktora.

– Rodzino Presleyów — dziękuję wam za otwarcie dla mnie waszych serc, za wasze wspomnienia, wasz dom. Lisa Marie i Priscilla, zawsze będę was kochał – rzucił Butler ze sceny.

„Elvis” – zwiastun

Film reklamowany był następującym materiałem wideo:

„Elvis” – gdzie zobaczyć nagrodzony Złotym Globem film?

„Elvis” Baza Luhrmanna był nominowany w trzech kategoriach do Złotych Globów. W nocy z wtorku na środę 10/11 stycznia  zdobył finalnie jedynie wyróżnienie dla najlepszego aktora pierwszoplanowego. Gdzie zobaczymy zwycięski film? Produkcja dostępna jest w katalogu serwisu streamingowego HBO Max, jako produkcja Warner Bros. Wedle danych portalu Upflix.pl, film wypożyczymy także w takich serwisach jak: Chili, Rakuten, Player.pl, Canal+ Online czy sklepie internetowym iTunes.

Czytaj także:  Lucien Laviscount nowym Bondem? Wyciekły informacje zza kulis

RadioZET.pl/Plejada.pl/Upflix.pl/Instagram

Najlepsze filmy 2022 roku – wybór redakcji kulturalnej RadioZET.pl [ZDJĘCIA]
10 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe dystrybutorów