Obserwuj w Google News

Znany film mija się z prawdą? Była partnerka Elvisa Presleya miażdży produkcję

2 min. czytania
22.11.2022 14:38
Zareaguj Reakcja

"Elvis" to jeden z najgłośniejszych filmów 2022 roku. Nie przypadł jednak do gustu bliskim Elvisa Presleya. Linda Thompson, która była związana z muzykiem w ostatnich latach jego życia, miażdży produkcję i nazywa ją nieprawdziwą.

Elvis Presley
fot. GP/MPI/Capital Pictures/East News

Znany film mija się z prawdą? Produkcja "Elvis" spotkała się z ciepłym przyjęciem wielu widzów i krytyków. Dużo ciepłych słów padło też w stronę Austina Butlera, który wcielił się w rolę króla rock'n'rolla. Film nie spodobał się jednak tym, którzy Elvisa Presleya znali najlepiej. Linda Thompson, była partnerka muzyka, narzeka na niektóre wątki.

Zobacz także: Sofia Coppola nakręci film o związku Priscilli Presley z Elvisem. Nie zabraknie skandali

"Elvis" mija się z prawdą? Była partnerka Elvisa Presleya miażdży produkcję

"Elvis" z pewnością znajdzie się w podsumowaniach najważniejszych filmów 2022 roku. Produkcja w reżyserii Baza Luhrmanna przybliża życie i wewnętrzne rozterki jednego z najważniejszych muzyków w historii, Elvisa Presleya. Co ciekawe, film zyskał uznanie byłej żony Elvisa, Priscilli i ich córki Lisy Marie

Redakcja poleca

Okazuje się jednak, że trzecia ważna kobieta w życiu muzyka, Linda Thompson, nie podziela ich zdania. Jak podaje portal muzyka.interia.pl, w filmie nie znalazła się wzmianka o Thompson, pomimo tego, że związała się z Elvisem w 1972 roku i była jego partnerką przez cztery lata. 

Baz Luhrmann nigdy się ze mną nie skontaktował. Ten film wyrządził Elvisowi krzywdę, bo zawiera wiele nieprawdziwych elementów - powiedziała w rozmowie z "The Mirror".

Linda Thompson uważa, że ostatnie lata Elvisa zostały ukazane niezgodnie z prawdą. Artystka podkreśla, że to ona towarzyszyła muzykowi w trudnych sytuacjach i spędzała z nim czas, gdy nie czuł się najlepiej. W filmie ukazano, że to Priscilla opiekowała się Elvisem Presleyem przy szpitalnianym łóżku.

- Za każdym razem, gdy Elvis był hospitalizowany, to ja dzieliłam z nim pokój. W filmie pokazano jego byłą żonę siedzącą przy szpitalnym łóżku. A ona go nawet nie odwiedziła. Elvis nadal żywił do niej urazę, że go zostawiła. Przez te lata to ja się nim opiekowałam. Uratowałam mu życie kilkanaście razy - dodała.

SPEŁNIAMY MARZENIA W RADIU ZET. WYŚLIJ ZGŁOSZENIE

Thompson i Presley rozstali się w 1976 roku. Muzyk odszedł w 1977 roku w wieku 42 lat.

"Elvis": gdzie obejrzeć film?

Film "Elvis' jest dostępny do obejrzenia na platformie HBO Max.

Zobacz także: Emma Thompson zdobyła się na smutne wyznanie po latach. Jej historia trafiła do filmu

RadioZET.pl/muzyka.interia.pl

Inni Ludzie - kadr z filmu
12 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Warner Bros.