Obserwuj w Google News

Anita Sokołowska broni „Zielonej granicy”. Gwiazda „Przyjaciółek” zabrała głos

2 min. czytania
22.09.2023 12:04
Zareaguj Reakcja

Film Agnieszki Holland „Zielona granica” wywołał falę komentarzy zwłaszcza wśród polityków partii rządzącej. Anita Sokołowska postanowiła zabrać głos w tej sprawie.

Anita Sokołowska broni „Zielonej granicy”. Gwiazda „Przyjaciółek” zabrała głos
fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Mimo że premiera „Zielonej granicy” odbyła się dopiero 22 września, to od kilku tygodni film mierzy się z negatywną krytyką. Produkcja Agnieszki Holland mówi o kryzysie migracyjnym na granicy Polski i Białorusi oraz często bezprawnych i niehumanitarnych działaniach polskich służb. Politycy Prawa i Sprawiedliwości w wybitnie negatywny sposób wypowiadają się więc o produkcji, nazywając ją paszkwilem i ogłaszając, że „tylko świnie siedzą w kinie”, jednocześnie przyznając, że filmu nie widzieli. Aktorzy jednak stają w obronie Agnieszki Holland. Tym razem Anita Sokołowska napisała na ten temat kilka słów na Instagramie.

Zobacz także: "Zielona granica": PiS chce wyświetlać propagandowy spot przed filmem. "Głęboka komuna"

„Zielona granica” krytykowana przez polityków. Anita Sokołowska zabrała głos

W mediach coraz częściej pojawiają się komentarze, które bronią najnowszego filmu Agnieszki Holland. Mateusz Janicki, który wystąpił w „Zielonej granicy”, w rozmowie z Plejadą określił polityków partii rządzącej jako „smutnych panów”. Nie tylko aktorzy występujący w produkcji stają w obronie filmu. Anita Sokołowska zamieściła na Instagramie serię zdjęć z premiery „Zielonej granicy”.

Oglądaj

Aktorka znana z serialu Polsatu „Przyjaciółki” wie, że wiele słów już padło na temat produkcji Agnieszki Holland. Napisała, co myśli o osobach, które krytykują film: „Świadoma osoba powinna pójść i mieć swoje zdanie na temat »Zielonej granicy«”.

Anita Sokołowska w opisie do zdjęcia napisała także: „Ostatnie słowa filmu wypowiadane przez jednego z bohaterów filmu brzmią »mnie tam nie było«. A ja tam byłam - i to, co przeżyłam i doświadczyłam, mocno pokrywa się z tym, co zobaczyłam podczas projekcji filmu. W rozmowach z wolontariuszami, którzy przyjechali na premierę dominowało hasło »uczciwy film«. Jest to film o człowieczeństwie i o tym, jak wielką lekcję mamy do odrobienia my wszyscy”.

Komentarze pod apelem Anity Sokołowskiej

Internauci mieli skrajne opinie o tym, co napisała aktorka. Jeden z użytkowników Instagrama napisał: „Co niektórych prawda w oczy kole, tak było z Pokłosiem. Tak teraz jest z tym filmem. A prawda się zawsze obroni”.

Inni jednak nadal byli nieprzekonani do „Zielonej granicy”: „Film który uderza w obronność Polski oraz służb mundurowych… krótko mówiąc gniot”, „Ma Pani prawo do swego zdania, ale dobrze, że jest większość widząca ten problem inaczej”.

Post skomentowały także inne aktorki. „To jest też o Tobie. Dziękuję za wszystko” – napisała Maja Ostaszewska. Magdalena Górska również okazywała wdzięczność Anicie Sokołowskiej: „Anita! Dzięki za Twoje zaangażowanie, pomoc i obecność tam, gdzie wielu osobom zabrakłoby odwagi, żeby dotrzeć”.

Nie przegap
Gwiazdy, które krytykują Kościół. Nie gryzą się w język gdy mowa o religii
7 Zobacz galerię
fot. Pixabay + Instagram @m_rozenek @olazebrowska + Eeast News/Wojciech Stróżyk