Obserwuj w Google News

"Taniec z gwiazdami": Afera wokół finału. Polsat wydał oświadczenie

Sylwia Wamej
2 min. czytania
20.05.2019 16:22
Zareaguj Reakcja

9. edycję "Tańca z gwiazdami" wygrała Joanna Mazur. Niewidoma lekkoatletka rywalizowała z popularnym youtuberem - Gimperem. Zdaniem jego fanów w trakcie finału wystąpiły problemy techniczne i pojawiły się problemy z wysyłaniem sms-ów. Sprawę skomentował Polsat, wydając specjalne oświadczenie.

"Taniec z gwiazdami"
fot. Piotr Molecki/ East News

"Taniec z gwiazdami": Fani Gimpera nie kryją rozczarowania

9. edycja "Tańca z gwiazdami" w miniony piątek dobiegła końca. Głosami widzów program zwyciężyła Joanna Mazur. Fani Gimpera nie kryją rozczarowania, że ich idol nie zwyciężył tanecznego show. Pojawiły się również zarzuty, że finał był ustawiony. Wielbiciele youtubera podkreślali, że w trakcie finału pojawiły się problemy z wysyłaniem głosów na Gimpera. Część widzów zarzuciła producentom show manipulowanie wynikami.

Ale wyników procentowych to już nie pokaże Polsat. Przecież gdyby gość z internetu wygrał, to by Grażyny nie przeżyły tego”, „Ostatni taniec to zdecydowanie pojechanie po emocjach i litości, a jeszcze 20-30 minut przed zakończeniem głosowania były problemy z głosowaniem na Tomka, że ludzie dostawali smsy zwrotne, że wystąpił problem”,„Brawo za blokowanie SMS-ów. Potwierdzenia przyszły po godzinie 22” – skarżyli się internauci.

"Taniec z gwiazdami". Polsat wydał specjalne oświadczenie

Zamieszanie wokół finału postanowiła skomentować stacja Polsat.

Drodzy fani programu „Taniec z Gwiazdami”! W odpowiedzi na Wasze liczne zapytania informujemy, że dotychczas, w żadnej z 9 edycji programu, nie podawaliśmy w finale końcowych wyników głosowania. Wyjątek zdarzał się wyłącznie w przypadkach, kiedy różnica głosów pomiędzy dwoma finałowymi parami była minimalna i wynosiła 1%.

Na Waszą prośbę publikujemy ostateczny układ głosów w finale programu:

Joanna Mazur i Jan Kliment – 63,5%

Tomasz Gimper Działowy i Natalia Głębocka – 36,5%

W trakcie trwania programu nie dostaliśmy również żadnych informacji na temat nieprawidłowości czy problemów technicznych podczas głosowania. Linie sms-owe i internetowe zostały zamknięte dokładnie o godz.21:47 i po tej godzinie wysyłane głosy były uznane za nieważne.

Pozdrawiamy wszystkich fanów „Tańca z Gwiazdami”! Widzimy się już jesienią w 10.edycji programu.

 

RadioZEt.pl/ SW