Obserwuj w Google News

"Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni" - co wiemy o filmie Marvela? [obsada, data premiery]

4 min. czytania
20.04.2021 14:00
Zareaguj Reakcja

"Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni" to najnowsza produkcja Marvel Studios. Co wiemy na temat fabuły, zwiastunów, obsady, głównych bohaterów i daty premiery filmu MCU?

Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni - plakat filmu Marvela
fot. Marvel Studios/materiały prasowe

"Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni" jest nowym filmem Marvel Studios, który tchnie po raz kolejny powiew świeżości do świata superbohaterów. Tym razem widzowie będą mieli okazję zobaczyć widowisko łączące historię o osobach posiadających super moce z filmem sztuk walk. Główny bohater jest bowiem Chińczykiem wyszkolonym do pełnienia funkcji żywej broni. Co wiemy na temat nowego herosa w MCU?

"Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni" - obsada

W filmie reżyserowanym przez Destina Daniela Crettona wystąpi wielu aktorów pochodzenia azjatyckiego, co zdecydowanie wpłynie na dywersyfikację etniczną kinowego świata Marvela, której do tej pory brakowało. W tytułowego bohatera wcieli się Simu Liu. Na ekranie pojawią się również Awkwafina (Katy), Tony Leung (Wenwu/Mandarin), Michelle Yeoh (Jiang Nan), Fala Chen (Jiang Li), Meng'er Zhang (Xialing), Florian Munteanu (Razor Fist) i Ronny Chieng (Jon Jon). W produkcji wystąpił też Dallas Liu. Na razie nie zdradzono, w kogo wcieli się aktor.

Redakcja poleca

"Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni" - zwiastun filmu Marvela

Pierwszy zwiastun filmu "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni" trafił do sieci 19 kwietnia 2021 roku wraz z pierwszym plakatem produkcji. Dzień później na YouTube pojawił się polski trailer nadchodzącego tytułu.

Oglądaj

Na razie nie wiadomo, kiedy Marvel Studios zamierza zaprezentować kolejne zwiastuny, które prawdopodobnie zdradzą nieco więcej na temat fabuły filmu.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku

Redakcja poleca

"Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni" - kim są bohaterowie?

Podobnie jak większość filmów MCU, "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni" również został oparty na komiksach Marvela. Seria o herosie walczącym za pomocą sztuk walki zadebiutowała w komiksie "Special Marvel Edition" #15 z 1973 roku i powstała na fali popularności filmów z Bruce'em Lee. Twórcy Marvel Comics postanowili wykorzystać posiadane prawa do postaci Fu Manchu i uczynić go ojcem głównego bohatera. W nadchodzącym filmie inspirowano się komiksami z Shang-Chi i chociaż wiele elementów zostało zmienionych, postacie są zbudowane na podobnych zasadach, co komiksowe oryginały.

Shang-Chi (Simu Liu)

W komiksach postać była przez całe życie szkolona jako żywa broń. Wszystko po to, by służyć swojemu potężnemu złowieszczemu ojcu Fu Manchu. Po zrozumieniu prawdy o naturze ojca, Shang-Chi postanowił wykorzystać swoje umiejętności, by walczyć ze złem. W filmie będzie bardzo podobnie. Trenowany od dziecka protagonista będzie musiał skonfrontować się ze swoją przeszłością i organizacją prowadzoną przez Wenwu. 

Wenwu/Mandarin (Tony Leung)

Ten bohater to połączenie dwóch komiksowych psotaci - wcześniej wspomnianego Fu Machu i Mandarina - arcywroga Iron Mana. Ze zwiastuna możemy wywnioskować, że Wenwu jest prawdziwym Mandarinem, stojącym za organizacją przestępczą Ten Rings, która wydaje się istnieć od setek lat. Podobnie jak komiksowy złoczyńca, filmowy Mandarin również dysponuje potężnymi dziesięcioma pierścieniami - artefaktami, pozwalającymi kontrolować mu rzeczywistość. W przeciwieństwie do oryginalnych pierścieni, te z MCU, są w rzeczywistości obręczami noszonymi na przedramionach. Wygląda na to, że będzie trudnym przeciwnikiem do pokonania.

Katy (Awkwafina)

Pierwsza postać, która nie pojawia się w komiksach Marvela. Ze zwiastuna wynika, że będzie bohaterką humorystyczną i towarzyszką tytułowego herosa, a także jego łącznikiem ze zwyczajnym światem poza pałacem Mandarina.

Xialing (Meng'er Zhang)

Ta bohaterka początkowo postać miała nazywać się Fah Lo Suee, tak jak jej komiksowy odpowiednik, ale zmieniono jej imię i prawdopodobnie umiejętności na potrzeby filmu. Jest córką Mandarina i siostrą Shang-Chi. Jednak jej historia może być podobna do papierowej biografii. Wychowana jako prawa ręka swojego ojca, została od niego odepchnięta. Z tego powodu postanawia się zemścić, łącząc siły ze swoim bratem.

Razor Fist (Florian Munteanu)

Tej komiksowej postaci raczej nikt się nie spodziewał, ponieważ złoczyńca należy do grona naprawdę absurdalnych jegomościów. Jego pseudonim odnosi się oczywiście do ostrza zamiast dłoni. Chociaż w komiksach był wielokrotnym przeciwnikiem Shang-Chi, ścierał się w walce również z takimi bohaterami jak Wolverine, Hawkeye czy Elektra. W filmie będzie prawdopodobnie najemnikiem działającym z ramienia Mandarina.

Death Dealer

Komiksowy złoczyńca o tym pseudonimie nazywał się Li Ching-Lin i był podwójnym agentem związanym z MI6, ale działającym tak naprawdę na korzyść Fu Manchu. Zdradził Shang-Chi i Fah Lo Suee dołączając do ich ojca. W filmie jego historia może zostać zmieniona, by zaszokować widzów. Prawdopodobnie z tego powodu, nie wiadomo, kto wciela się w tajemniczego antagonistę. Prawdopodobnie Deat Dealer będzie odpowiedzialny za zlokalizowanie Shang-Chi i przetransportowanie go przed oblicze Wenwu.

Redakcja poleca

"Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni" - kiedy premiera?

Film w reżyserii Destina Daniela Crettona jest jednym z tytułów Fazy Czwartej filmowego uniwersum. Oprócz "Shang-Chi i legendy dziesięciu pierścieni" należą do niej "Black Widow", "Eternals", "Spider-Man: No Way Home", "Doctor Strange in the Multiverse of Madness", "Thor: Love and Thunder", "Black Panther 2", "Kapitan Marvel 2", "Strażnicy Galaktyki 3", "Ant-Man i Wasp: Quantumania", "Blade" i "Fantastic Four". "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni"  trafi do kin 3 września 2021 roku.

Redakcja poleca

RadioZET.pl
Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET