Obserwuj w Google News

"Shang-Chi and the Legend of Ten Rings" - jak będą wyglądać nowi superbohaterowie Marvela?

3 min. czytania
02.04.2021 13:53
Zareaguj Reakcja

"Shang-Chi and the Legend of Ten Rings" to jedna z nadchodzących produkcji Marvel Studios. W sieci pojawiły się przecieki, prezentujące wygląd nowych superbohaterów i ich przeciwnika.

Marvel - logo
fot. Ekaterina Kupeeva/Shutterstock

Marvel Studios ma na razie przestój w wypuszczaniu do kin nowych filmów, ale wciąż trwają prace nad kolejnymi produkcjami na podstawie komiksów Domu Pomysłów. Jedną z nich jest "Shang-Chi and the Legend of Ten Rings". Chociaż na temat historii o pierwszym azjatyckim herosie w MCU wciąż wiadomo bardzo niewiele, w sieci pojawiły się przecieki, prezentujące wygląd nowych postaci.

"Shang-Chi and the Legend of Ten Rings" - jak będą wyglądali nowi bohaterowie Marvela?

Fani Marvela od ponad roku nie widzieli nowego filmu o przygodach superbohaterów. Na szczęście lukę w kinowych premierach wypełniły debiuty dwóch seriali MCU na platformie Disney+ - "WandaVision" oraz "Falcon and the Winter Soldier".

Redakcja poleca

Na horyzoncie, oprócz spóźnionych produkcji, czyli "Black Widow" i "Eternals" są kolejne filmy Marvela, między innymi "Shang-Chi and the Legend of Ten Rings". Twórcy zaskoczyli fanów, zapowiadając film o dość niszowym w porównaniu z członkami Avengers azjatyckim superbohaterze. Na razie produkcja jest owiana tajemnicą. W sieci pojawiły się jednak przecieki figurek z serii Marvel Legends, prezentujących, jak będą wyglądać bohaterowie "Shang-Chi and the Legend of Ten Rings".

Na Instagramie youtubera Todda Ortiza, pojawiły się nieoficjalne zdjęcia wave'u, w którym motywem przewodnim jest film o Shang-Chi. W jego skład wchodzą cztery figurki oparte na nadchodzącej produkcji, przedstawiające tytułowego bohatera, Wenwu, Xialing i Death Dealera. Pojawia się również Iron Man (a raczej sztuczna inteligencja, która zastępowała Tony'ego Starka, gdy ten był w śpiączce), zbroja Civil Warrior oraz Mr. Hyde (do złożenia po skompletowaniu całego wave'u), ale są to postacie komiksowe, niemające nic wspólnego z filmem "Shang-Chi and the Legend of Ten Rings".

Redakcja poleca

Główny bohater będzie nosił wzorowany na komiksowym czarno-czerwony strój, nawiązujący do dalekowschodniej estetyki. Podobnie zresztą jak pozostałe postacie, które pojawią się w filmie. Na uwagę zasługują postacie Wenwu i Death Dealera - dwóch czarnych charakterów. Pierwszy to złoczyńca znany również jako Mandarin - przywódca terrorystycznej organizacji Ten Rings, która zadebiutowała w pierwszej części "Iron Mana".

Redakcja poleca

W filmie nadano mu imię Mandarina z jednego z alternatywnych komiksowych światów i połączono z inną postacią ważną dla Shang-Chi - Zheng Zu, znanego lepie jako Fu Manchu. Jak widać, zrezygnowano z tradycyjnego wyglądu tej postaci, czyli długich włosów i brody oraz azjatycko-wyglądających szat. Prawdopodobnie dlatego, by nie powielać rasistowskich stereotypów.

Drugą postacią jest Death Dealer. W komiksach Marvela postać naprawdę nazywała się Li Ching-Lin i była epizodycznym przeciwnikiem Shang-Li, pojawiającym się w kilku numerach. Najwidoczniej w filmach wątek antagonisty zostanie o wiele bardziej rozbudowany. Trudno powiedzieć jaką rolę będzie pełniła Xialing, ponieważ taka bohaterka nie występuje w komiksowym pierwowzorze. Być może twórcy filmowi postanowili przekształcić w nią Deng Ling-Xiao, znanego również jako Wild Tiger - szefa jednej z azjatyckich organizacji przestępczych.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku

"Shang-Chi and the Legend of Ten Rings" - kiedy premiera filmu Marvela?

Reżyserem produkcji jest Destin Daniel Cretton. Za scenariusz odpowiada Dave Callaham. W "Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings" wystąpili Simu Liu, Tony Leung, Awkwafina, Michelle Yeoh, Jiang Nan, Meng'er Zhang, Ronny Chieng, Fala Chen, Dallas Liu oraz Jiang Len. Produkcja ma trafić do kin 3 września 2021 roku.

RadioZET.pl/Instagram
Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET