Obserwuj w Google News

Najpopularniejsze filmy i seriale 2021 roku według wyszukiwarki Google. Widzieliście wszystkie?

3 min. czytania
09.12.2021 08:54
Zareaguj Reakcja

Które filmy i seriale 2021 roku były najpopularniejsze wśród polskich użytkowników wyszukiwarki Google? Firma podzieliła się wynikami zapytań internautów.

Bridgertonowie - Adjoa Andoh, Rege-Jean Page - kadr z serialu Netflix
fot. Everett Collection/East News

Które filmy i seriale cieszyły się największym zainteresowaniem wśród osób korzystających z usług wyszukiwarki internetowej Google? Firma podzieliła się interesującym podsumowaniem wyszukiwań Polaków.

Najpopularniejsze filmy 2021 roku w Polsce według Google

Koniec roku to idealna okazja do różnego rodzaju podsumowań. Nie chodzi jedynie o personalne ewaluacje własnych osiągnięć, ale również bilansy publikowane przez różnego rodzaju firmy, dające nam wgląd w ocenę minionych 12 miesięcy. Wyszukiwarka Google postanowiła podzielić się wynikami zapytań polskich internatów w wielu rozmaitych dziedzinach. Wśród nich nie zabrakło kategorii związanych z filmami i serialami.

Redakcja poleca

Filmowe podsumowanie polskich wyszukiwań w Google nie powinno nikogo zaskoczyć. Wśród produkcji kinowych, na których temat użytkownicy wyszukiwarki poszukiwali najwięcej informacji, pojawiły się największe hity ostatnich miesięcy. Oprócz hollywoodzkich superprodukcji nie zabrakło również filmów rodzimych. Niestety w przypadku polskiej kinematografii nie są to dzieła najlepiej oceniane przez krytyków. Jak prezentuje się pełna lista 10 najpopularniejszych filmów 2021 roku w Polsce według Google?

 1. "Diuna"
 2. "Dziewczyny z Dubaju"
 3. "Small World"
 4. "Oczy diabła"
 5. "Cruella"
 6. "Listy do M. 4"
 7. "Eternals"
 8. "Furioza"
 9. "Venom 2"
 10. "Obecność 3: na rozkaz diabła"
Filmy 2021 Google
fot. foto: materiały prasowe/Google

Wśród hollywoodzkich hitów króluje "Diuna" w reżyserii Denisa Villeneuve'a - widowiskowy film science fiction z gwiazdorską obsadą. Nie zabrakło też produkcji Disneya pod tytułem "Cruella", dwóch filmów Marvela - "Eternals" i "Venom 2: Carnage" oraz trzeciej odsłony serii horrorów zatytułowanej "Obecność".

Polskie filmy to aż dwie produkcje Patryka Vegi dotykające tematu zorganizowanej pedofilii - fabularny "Small World" i dokumentalne "Oczy diabła". Na drugim miejscu znalazły się kontrowersyjne "Dziewczyny z Dubaju" - film, który odniósł największy sukces frekwencyjny w 2021 roku. Na liście znajdują się też świąteczna komedia romantyczna "Listy do M. 4" oraz połączenie dramatu z kinem akcji - "Furioza".

Redakcja poleca

Najpopularniejsze seriale 2021 roku w Polsce według Google

Wśród tytułów seriali najczęściej wpisywanych przez polskich użytkowników wyszukiwarki Google również nie ma zbyt wielu zaskoczeń. Jednym słowem królują produkcje platformy Netflix. I to zarówno międzynarodowe, jak i rodzime. Jak prezentuje się pełna lista 10 najpopularniejszych filmów 2021 roku w Polsce według Google?

 1. "Squid Game"
 2. "Bridgertonowie"
 3. "Ginny & Georgia"
 4. "Lupin"
 5. "Sexify"
 6. "New Amsterdam"
 7. "Rojst '97"
 8. "Gambit królowej"
 9. "BrzydUla 2"
 10. "Kowalscy kontra Kowalscy"
Seriale 2021 Google
fot. foto: materiały prasowe/Google

Pierwsze pięć miejsc należy do takich produkcji Netflix, jak "Squid Game", "Bridgertonowie", "Ginny & Georgia", "Lupin" i "Sexify", ale kolejne tytuły - "Rojst '97" i "Gambit królowej" również się pojawiają w zestawieniu. Na liście znalazł się też serial medyczny "New Amsterdam", kontynuacja hitu sprzed lat stacji TVN, czyli "BrzydUla 2" oraz nowy serial komediowy Polsatu "Kowalscy kontra Kowalscy". 

Redakcja poleca

Należy jednak pamiętać, że samo wyszukiwanie nie musi być jednoznaczne z oglądaniem powyższych produkcji. Jakiś tytuł z różnych powodów może budzić zainteresowanie, lecz finalnie wcale nie musi automatycznie powodować zakupu biletu, czy włączenia kolejnego odcinka danej produkcji, choć akurat w większości przypadków zainteresowanie wymienionymi na listach filmami i serialami, pokrywa się z ich oglądalnością. Tak czy inaczej, listy przygotowane przez Google są przede wszystkim wyznacznikiem popularności wymienionych tytułów.

RadioZET.pl/Google

Netflix: Najważniejsze filmowe premiery jesień-zima 2021 [ZDJĘCIA, DATY, OPISY]