Obserwuj w Google News

Najlepszy serial 2020 roku według statystyk: nie jest to ani "The Crown", ani "Gambit królowej"!

2 min. czytania
11.12.2020 16:59
Zareaguj Reakcja

Najlepszy serial 2020 roku według serwisu IMDB? Wynik może was zaskoczyć. Korona nie powędrowała bowiem ani do "The Crown", ani mega popularnego hitu Netflixa - "Gambit królowej". Który serial 2020 roku uznano za najlepszy?

Najlepsze seriale 2020 roku według statystyk
fot. Des Willie/ materiały prasowe Netflix

Najlepszy serial 2020 roku został wyłoniony. Statystyki IMDB pozwoliły określić, która z odcinkowych produkcji skradła serca widzów. Wyniki są dość... zaskakujące. Zobaczcie sami, listę 10 najlepszych seriali 2020 roku znajdziecie poniżej.

Najlepszy serial 2020 roku według statystyk IMDB

IMDB to jeden z najpopularniejszych i najprężniej działających serwisów filmowych na świecie. Dziennie odwiedza go ok. 200 milionów użytkowników. To pozwoliło jego przedstawicielom na wyłonienie 10 najlepszych seriali 2020 roku. Wyniki plebiscytu oszacowano na podstawi liczby odsłon danego tytułu w 2020 roku w rzeczonym serwisie. Wyniki z pewnością wzbudzą kontrowersje.

Netflix podsumował 2020 rok. Co Polacy najchętniej oglądali na platformie? [LISTA]

"The Boys" najlepszym serialem 2020 roku

Na 1. miejscu listy najlepszych seriali 2020 roku uplasowała się produkcja Amazona. "The Boys" to satyra na kino superbohaterskie, której niestraszny czarny humor i spora dawka brutalności. Drugie miejsce zajął hiszpański hit Netflixa -  "Dom z papieru". Podium zamyka zaś "Dark", tym razem niemieckojęzyczna produkcja giganta steamingowego.

Zobacz także:  "Gambit królowej" - jak powstał popularny serial? Netflix pokazał zakulisowe wideo 

"The Crown" i  "Gambit królowej", wielu typowane na najlepsze tytuły 2020 roku, znalazły się w zestawieniu. Zajęły jednak szokująco niskie miejsca. Pełna lista najlepszych seriali 2020 roku według serwisu IMDB prezentuje się następująco:

  1. "The Boys"
  2. "Dom z papieru"
  3. "Dark"
  4. "Ozark"
  5. "Mandalorian"
  6. "Gambit królowej"
  7. "The Umbrella Academy"
  8. "Westworld"
  9. "Wiedźmin"
  10. "The Crown"
Marvel pokazał zwiastuny seriali dla Disney +. Jak prezentują się "Loki" i "WandaVision"? [WIDEO]
Bohaterowie seriali lat 90. - jak dzisiaj wyglądają?