Obserwuj w Google News

"Hellraiser": zobacz zwiastun nowej kobiecej wersji kultowego horroru [WIDEO]

Sergiusz Kurczuk
2 min. czytania
21.09.2022 12:29
Zareaguj Reakcja

Do sieci trafił pierwszy zwiastun odświeżonej wersji serii "Hellraiser". Tym razem Pinhead będzie kobietą. Jak prezentuje się trailer horroru? Kiedy premiera?

Hellraiser - Jamie Clayton - kadr z filmu
fot. Hulu/materiały prasowe

Zaprezentowano pierwszy zwiastun horroru "Hellraiser". Reboot słynnej serii zmienił nieco postać znaną jako Pinhead. Tym razem demona o głowie naszpikowanej gwoździami zagrała kobieta - Jamie Clayton. Jak wypadła w tej roli?

"Hellraiser": zwiastun nowej wersji kultowego horroru

W ostatnim czasie zapanował nowy trend wśród twórców horrorów - odświeżanie kultowych serii i tworzenie ich nowej wersji, albo dopowiadanie po latach ciągu dalszego historii. Wystarczy wymienić, chociażby "Halloween", "Laleczkę Chucky", czy "Krzyk". Do tej listy niedługo będzie można dopisać horror "Hellraiser".

Redakcja poleca

Oryginalny film "Hellraiser: wysłannik piekieł" w reżyserii Clive'a Bakera zadebiutował w 1987 roku i rozpoczął cykl liczący 9 kolejnych produkcji. Oczywiście, jak to w tego typu przypadkach bywa, sequele nie prześcignęły oryginału, więc po kilkuletniej przerwie w serię postanowiono tchnąć nowego ducha. I tak narodził się pomysł na reboot zatytułowany po prostu "Hellraiser". Oto jak prezentuje się zwiastun filmu.

Oglądaj

Jak widać, nowa wersja demona z innego wymiaru kradnącego ludzkie dusze prezentuje się równie dobrze (jeśli nie lepiej), jak oryginalny Pinhead. Nawet krótkie fragmenty filmu prezentują niezwykłą kreację aktorską Jamie Clayton, która dzięki charakteryzacji i talentowi zmieniła się nie do poznania. Nie zabrakło jednak stałych elementów serii - powracają pokorni słudzy Pinhead zwani Cenobici, a także makabryczne tortury stosowane przez władczynię mrocznego wymiaru.

Główną bohaterką produkcji jest Riley (Odessa A’zion) - młoda kobieta zmagająca się z uzależnieniem. Jej walka z osobistymi demonami zyska dosłowne znaczenie. Wszystko przez tajemnicze pudełko-zagadkę, które jest kluczem do trafienia w ręce Pinhead. Przerażająca demonica ma też swojego ziemskiego poplecznika, w którego wcielił się Goran Visnjic. To właśnie on wyszukuje kolejne ofiary dla swojej mrocznej pani.

Redakcja poleca

"Hellraiser": kiedy premiera nowej wersji horroru?

Reżyserem nowej wersji filmu jest David Bruckner. Za scenariusz odpowiadają Ben Collins i Luke Piotrowski. W obsadzie poza Clayton, A’zion i Visnjicem znaleźli się Brandon Flynn, Goran Višnjić, Drew Starkey, Adam Faison, Aoife Hinds, Selina Lo, oraz  Hiam Abbass. "Hellriser" trafi na platformę Hulu 7 października 2022 roku. Na razie nie wiadomo, kiedy i gdzie horror będzie można oglądać w Polsce.

RadioZET.pl/20th Century Studios/YouTube