Obserwuj w Google News

Anthony Mackie zdradził, jak długo będzie wcielał się w Kapitana Amerykę w filmach Marvela

2 min. czytania
09.06.2021 13:19
Zareaguj Reakcja

Jak długo Anthony Mackie będzie grał Kapitana Amerykę? Aktor postanowił opowiedzieć o swojej przyszłości z Marvel Studios i tarczą Steve'a Rogersa. 

The Falcon and the Winter Soldier - Anthony Mackie - kadr z serialu Marvela
fot. Disney+/materiały prasowe

W serialu "The Falcon and The Winter Soldier" grany przez Anthony'ego Mackiego Sam Wilson stał się w końcu nowym Kapitanem Ameryką. Gwiazdor Marvela postanowił zdradzić, jak długo będzie do niego należeć ikoniczna tarcza.

Filmy Marvela - Anthony Mackie jako Kapitan Ameryka przez kolejne kilka lat

W "Avengers: Endgame" Steve Rogers/Kapitan Ameryka (Chris Evans) postanowił cofnąć się w czasie, by zestarzeć się przy boku ukochanej kobiety. Postanowił więc oddać tarczę jednemu ze swoich druchów - Samowi Wilsonowi, herosowi znanemu jako Falcon. W serialu Disney+ "The Falcon and The Winter Soldier" Sam wahał się, czy powinien zastąpić swojego przyjaciela, ale finalnie wszelkie wątpliwości zostały rozwiane i obecnie to on dzierży tarczę jako nowy Cap.

Redakcja poleca

W filmowym uniwersum Marvela nigdy jednak nic do końca nie wiadomo, więc Mackie w rozmowie z Variety został zapytany, jak długo będzie wcielał się w nowego Kapitana Amerykę. Aktor jak zwykle odpowiedział z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru.

Zdecydowanie nie chcę być 55-letnim Kapitanem Ameryką, więc myślę, że solidne sześć - osiem lat.

Chociaż nie jest to oficjalne stanowisko Marvel Studios, tak właśnie może wyglądać przyszłość nowego Capa. Podobnie było przecież w przypadku Evansa, który wcielał się w Kapitana Amerykę trochę ponad dekadę. Jego przygoda z MCU najprawdopodobniej się już zakończyła, by można było pchnąć do przodu zupełnie nowe wątki stworzone przez filmowców Marvel Studios.

Niewykluczone, że po Mackiem tarczę przejmie inny bohater lub bohaterka, na przykład wprowadzony w serialu o Falconie i Buckym Eli Bradley. W komiksach Marvela też zdarzało się to niejednokrotnie. I chociaż finalnie do roli Kapitana Ameryki zawsze powracał Steve Rogers, to należy pamiętać, że filmowe uniwersum rządzi się zupełnie innymi prawami niż komiksowe.

Redakcja poleca

"Kapitan Ameryka 4" - kiedy premiera?

Mackie powróci jako symbol USA w czwartej części przygód Capa, co zostało zapowiedziane tuż po zakończeniu serialu "The Falcon and The Winter Soldier". Na razie na temat filmu nie wiadomo praktycznie nic, więc fanom pozostaje cierpliwie czekać. Niewykluczone, że Sam Wilson pojawi się gościnnie w innych produkcjach Marvela, na przykład "Black Panther: Wakanda Forever". Obecnie miłośnicy ikonicznego superbohatera muszą zadowolić się innymi produkcjami, takimi jak emitowany obecnie serial "Loki", czy nadchodzące jeszcze w roku 2021 filmy: "Black Widow", "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni", "Eternals" oraz "Spider-Man: No Way Home".

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Variety