Obserwuj w Google News

"Black Panther 2" - Czy Chadwick Boseman wystąpi w filmie Marvela? Producent skomentował sprawę

2 min. czytania
12.04.2021 13:52
Zareaguj Reakcja

Czy w filmie Marvela "Black Panther 2" możemy liczyć na występ gościnny Chadwicka Bosemana? Jeden z twórców sequela wyjaśnił tę kwestię.

Black Panther - Chadwick Boseman - kadr z filmu Marvela
fot. MARVEL STUDIOS/WALT DISNEY PICTURES / Album/EAST NEWS

Filmy Marvela to prawdziwy popkulturowy fenomen oraz seria, która przyniosła Disneyowi miliardy dolarów zysków. Jedną z najlepiej zarabiających marek był film "Black Panther". Czy w nadchodzącej drugiej części zobaczymy występ gościnny gwiazdora pierwszej części - Chadwicka Bosemana?

"Black Panther 2" - Chadwick Boseman w obsadzie filmu Marvela?

Boseman prawdopodobnie miał wcielać się w afrykańskiego superbohatera przez co najmniej kilka lat. Niestety gwiazdor przegrał walkę z nowotworem i zmarł niespodziewanie w połowie roku 2020. Smutna wiadomość wstrząsnęła całym światem, ale fanami Marvela podwójnie. Od tego momentu zastanawiają się, co dalej z przyszłością Black Panthera.

Redakcja poleca

Przedstawiciele Marvel Studios zapewnili, że druga część przygód obrońcy Wakandy powstanie. Od razu zastrzeżono jednak, że twórcy nie zamierzają obsadzać w tytułowej roli innego aktora, który zastąpi Bosemana w roli T'Challi, ani wskrzeszać aktora za pomocą efektów CGI. Zagadką pozostaje jednak, jak rozegrany zostanie wątek Black Panthera. Fani podejrzewają więc, że aktor wystąpi pośmiertnie w gościnnej roli, by wyprostować fabułę serii.

Redakcja poleca

Nate Moore - producent pierwszej części "Black Panthera" udzielił ostatnio wywiadu dla Vanity Fair. Filmowiec został zapytany wprost o powrót Bosemana do MCU. Co odpowiedział Moore?

To się nie wydarzy. Byłbym z wami szczery, gdyby było inaczej. Odejście Chada to naprawdę poważna sprawa. Kochałem tego faceta tak samo, jak jego postać. Myślę, że musimy być bardzo ostrożni i podejmować przemyślane decyzje, ponieważ dla wielu ludzi znaczył tyle samo, co dla nas. Ale na pewno nie wykorzystalibyśmy tej tragedii, by zareklamować nasz film: "Przyjdź do kina już w przyszłym tygodniu; może zobaczysz Panterę!". Nie zrobilibyśmy tego.

Producent dał dość jasno do zrozumienia, że Boseman nie wystąpi w nadchodzącej kontynuacji "Black Panthera". Wykorzystanie postaci zmarłego aktora w filmie mogłoby zostać odebrane jako nieetyczne. Z tego powodu przedstawiciele Marvela nie zamierzają wskrzeszać bohatera granego przez zmarłego aktora. Wprowadzenie T'Challi nawet w gościnnej roli byłoby nie tylko trudna dla najbliższych gwiazdora i jego fanów, ale również reżysera, aktorów i ekipy "Black Panthera 2", którzy wielokrotnie powtarzali, że strata Bosemana była ogromnym ciosem.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku

"Black Panther 2" - kiedy premiera?

Nadal trudno przewidzieć, jak twórcy MCU rozstrzygną tą niełatwą sytuację. Fani Black Panthera muszą uzbroić się w cierpliwość na powrót do Wakandy. Premiera filmu jest planowana na 8 lipca 2022 roku. Za produkcję odpowie ponownie Ryan Coogler. W rolach głównych wystąpią Danai Gurira, Martin Freeman i Letitia Wright. Na razie nie znamy żadnych szczegółów fabularnych "Black Panthera 2.

RadioZET.pl/Vanity Fair
Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET