Obserwuj w Google News

Gwiazdor Netflix wyrzucony z hitu. Powodem obrzydliwa napaść seksualna

3 min. czytania
05.09.2023 13:11
Zareaguj Reakcja

Percy Hynes White znany z hitu Netflix "Wednesday" został najprawdopodobniej wyrzucony z obsady produkcji. Powodem jest oskarżenie o przestępstwo seksualne.

Percy Hynes White
fot. Berzane Nasser/ABACA/Abaca/East News

Nominowany do nagrody Emmy młody aktor Percy Hynes White, nie pojawi się w kolejnych sezonach produkcji Netflix o Addamsach. Powodem mają być poważne oskarżenia o napaść seksualną.

"Wednesday": Percy Hynes White wyrzucony z serialu Netflix

Niebawem minie rok od premiery "Wednesday" - serialu opowiadającym o córce Gomeza i Morticii Addamsów w reżyserii Tima Burtona. Produkcja stała się wielkim międzynarodowym hitem i była furtką do świata Hollywood dla młodych aktorów, którzy w niej wystąpili.

Wygląda jednak na to, że wschodzący gwiazdor Percy Hynes White nie pójdzie w ślady Jenny Ortegi, która wcielała się w tytułową bohaterkę. Kanadyjski 22-latni aktor, który grał Xaviera Thorpe'a, w styczniu 2023 roku został oskarżony za pośrednictwem internetu o celowe upicie, a następnie wykorzystywanie seksualne kobiety podczas przyjęcia w Toronto.

Jak podaje Daily Mail, z tego powodu Percy Hynes White został zwolniony z "Wednesday". Źródło bliskie rodzinie aktora miało potwierdzić te doniesienia. Hynes White, zanim wystąpił w hicie Netflix, grał również w "The Gifted" i "Strefie mroku".

Redakcja poleca

Percy Hynes White: co zrobił gwiazdor "Wednesday"?

Autorką usuniętego już tweeta była domniemana ofiara aktora. Kobieta stwierdziła, że aktor wykorzystał ją na tle seksualnym na imprezie, którą organizował, i oskarżyła go o zorganizowanie imprezy z zamiarem upijania kobiet w celu nakłaniania ich do uprawiania z nim seksu.

Hynes White zaprzeczył tym doniesieniom. Określił oskarżenia jako "kampanię dezinformacyjną". Stoją za nim również jego rodzice, którzy są związani z branżą filmową jako aktorzy i scenarzyści.

Źródło, które potwierdziło, że został wyrzucony z obsady "Wednesday", skomentowało sprawę, stojąc po stronie aktora. - Percy to wspaniały młody człowiek - powiedział informator w rozmowie z Daily Mail. - Nigdy więcej nie padły pod jego adresem żadne oskarżenia. (...) Percy jest pełnym szacunku, łaskawym, utalentowanym aktorem i prawdziwym profesjonalistą. Jest niezawodnie uprzejmy wobec wszystkich, łącznie z ekipą i fanami, z których większość jest wobec niego lojalna i tak powinno być - broni gwiazdora źródło. - Wyrzucenie go z serialu przez Netflix to hańba. To były tylko fałszywe pogłoski. To po prostu nie w porządku - kwituje wypowiedź.

Informacja o zwolnieniu Hynesa White'a nie została podana oficjalnie. Netflix w rozmowie z mediami informuje, że nie zapadły żadne decyzje castingowe związane z kontynuacją "Wednesday" z powodu trwających od kilku tygodni w Stanach Zjednoczonych strajków scenarzystów.

Jeśli jesteś osobą dotkniętą przemocą seksualną, możesz zwrócić się o pomoc pod podane niżej numery telefonów:

  • Ogólnopolski Telefon Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” - tel. 800 120 002 - telefon pracuje całodobowo
  • Poradnia Telefoniczna „Niebieskiej Linii” - tel. 22 668 70 00 (poniedziałek – piątek od 12:00 do 18:00)
  • Policyjny Telefon Zaufania ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie - tel. 800 120 226 (poniedziałek-piątek, od 9:30-15:30, połączenie bezpłatne)
  • Całodobowy telefon dla kobiet doświadczających przemocy - tel. 600 070 717 (codziennie / całodobowo)
  • Telefon zaufania –  Centrum Praw Kobiet - 22 621 35 37 (czwartki od 12:00 do 18:00 telefoniczny dyżur prawny)
  • Telefon Interwencyjny – Centrum Praw Kobiet - 600 070 717 - całodobowy
  • Telefon zaufania dla osób dotkniętych przemocą seksualną w Kościele - 800 280 900
  • Telefon wsparcia działa we wtorki w godzinach 19:00-22:00
Nie przegap
Skandale gwiazd
11 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS